KAUDEN KÄRKI 2016

KAUDEN KÄRKI 2016



Huom! klikkaa lajin nimeä nähdäksesi top 20 tilaston

Miehet

10010.41Ville Myllymäki
15015.99Roope Saarinen
20021.11Samuli Samuelsson
30034.47Ville Wendelin
400 47.94Jani Koskela
6001:20.50Markus Teijula
8001:48.25Jaakko Laakso
1500 3:45.42Panu Jantunen
3000 8:09.51Ossi Kekki
500013:57.58Arttu Vattulainen
1000030:29.15Aki Nummela
10KM30:27Janne Ukonmaanaho
HM1:04:34Jarkko Järvenpää
Mar2:34:12Marko Vaittinen
2000S 6:00.23Tomi Lehto
3000S 8:56.11Hannu Granberg
110H13.76Elmo Lakka
400H 49.50Oskari Mörö
HJ2.17Jussi Viita
PV5.45Tomas Wecksten
LJ8.07Henri Väyrynen
TJ16.16Simo Lipsanen
SP20.30Arttu Kangas
DT61.42Pyry Niskala
WT22.12Markus Kokkonen
HT77.60David Söderberg
JT86.90Antti Ruuskanen
Dec7584Elmo Savola
Dec6727Mikko Huttunen
5000W20:09.71Elmo Koivunen
10W41:15Aleksi Ojala
20W1:22:27Jarkko Kinnunen
30W2:12:29Jarkko Kinnunen
50W3:46:25Aleksi Ojala
4x10039.42
4x4003:19.24
4x800 8:11.27
4x150017:16.94

Naiset

10011.45Hanna-Maari Latvala
15017.70Anniina Kortetmaa
20023.55Hanna-Maari Latvala
30038.54Hilla Uusimäki
400 53.97Katri Mustola
6001:40.12Alisa Virtanen
8002:05.04Sara Kuivisto
1500 4:08.68Kristiina Mäki
3000 9:11.64Sandra Eriksson
500015:31.15Kristiina Mäki
1000031:42.9hJohanna Peiponen
10KM31:59Johanna Peiponen
HM1:12:27Anne-Mari Hyryläinen
Mar2:34:12Anne-Mari Hyryläinen
2000S 6:52.93Aino Kuljukka
3000S 9:31.88Sandra Eriksson
100H12.81Nooralotta Neziri
400H 57.62Hilla Uusimäki
HJ1.93Linda Sandblom
PV4.52Minna Nikkanen
PV4.52Wilma Murto
LJ6.38Emmi Mäkinen
TJ13.91Kristiina Mäkelä
SP15.16Eveliina Rouvali
DT56.85Salla Sipponen
WT17.93Emilia Olkkonen
HT69.15Merja Korpela
JT60.82Heidi Nokelainen
Hep5707Jutta Heikkinen
3000W12:23.42Taika Nummi
5000W27:51.81Anniina Kivimäki
10W45:01Taika Nummi
20W1:40:19Elisa Neuvonen
4x10047.85
4x4003:37.38
4x800 9:24.03

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


1.7.2016 Kokemäki: Kuula- ja kiekkokarnevaalit
30.6.2016 Kaarina/L: Pk. kilpailut
30.6.2016 Lohja/N: Seuraottelu tulokset puuttuvat
30.6.2016 Lahti/R: Fazerin Reilucup 4
30.6.2016 Ähtäri: Viiskuntakisat
30.6.2016 Pihtipudas: Keihäskarnevaalit
30.6.2016 Kauhava: Aviisi Games 3
30.6.2016 Kokemäki: Kuula- ja kiekkokarnevaalit
30.6.2016 Kaustinen: Moukarikarnevaalit
29.6.2016 Uusikaarlepyy: Vattenfall-seuracup IFDrott 13199, IFÅsarna 12431, IKFalken 12303, IFKraft 11647, VasaIS 11125
29.6.2016 Ylitornio: 15-9-v. pm-moniottelut tulokset puuttuvat
29.6.2016 Porvoo: Stavcup 2
29.6.2016 Helsinki/E: Pk. kilpailut
29.6.2016 Pihtipudas: Keihäskarnevaalit
29.6.2016 Hyvinkää: Pk. kilpailut
29.6.2016 Kempele: Tuloskisa
29.6.2016 Varkaus: Tuloskisat
29.6.2016 Oulu: Tiistaikisa 3
29.6.2016 Pori/N: Pk. kilpailut
29.6.2016 Asikkala: Asikkalan Heittocup 2/4
29.6.2016 Jämsä: Paunucup 3
29.6.2016 Hämeenlinna: Pk. kilpailut
29.6.2016 Turku: 54. Paavo Nurmi Games
28.6.2016 Orimattila: Pk. kilpailut
28.6.2016 Juuka: Lete-kilpailut
28.6.2016 Outokumpu: Vauhtikasit
28.6.2016 Inkoo: Samarbetstävling
28.6.2016 Kokemäki: 13-9-v. pm-moniottelut
28.6.2016 Veteli: 15-9-v. pm-viestit
28.6.2016 Pedersöre: Aluekilpailut
28.6.2016 Helsinki/Pu: TNT-heitot 2
28.6.2016 Rovaniemi/S: Arctic-heitot
28.6.2016 Alavus/T: Töysän Vedon 80-vuotisjuhlakilpailut
28.6.2016 Valkeakoski: Vattenfall-seuracup TammRy 12041, KangU 8747, YlöjU 7115, IkaalU 6181, UrjU 5694, VehmU 5684
28.6.2016 Kouvola/K: 15-9-v. pm-moniottelut
28.6.2016 Lempäälä: Vattenfall-seuracup TampPy 16982, LempKiYU 13743, HämeenlTa 12948, NokU 10767, TampU 10282
28.6.2016 Vaasa/V: Fyrrypinkaasut
28.6.2016 Imatra: Inkerikisat
28.6.2016 Turku: Paavo Nurmi Junior/Master Games
27.6.2016 Leppävirta: Kesäluun kisat
27.6.2016 Laihia: Pk. kilpailut
27.6.2016 Laitila: 15-9-v. pm-moniottelut
27.6.2016 Sipoo: Lival Games
27.6.2016 Virrat: Pk. kilpailut 3
27.6.2016 Juva: Matin karnevaalit
27.6.2016 Kajaani: Kainuun kisat
27.6.2016 Vaasa: Nuorten eliittikisat
26.6.2016 Joensuu/U: Utran kiekko 2
26.6.2016 Saarijärvi: 80. Juhannuskisat
25.6.2016 Kuortane: Eliittikisat
24.6.2016 Ikaalinen: Juhannuskisat
24.6.2016 Pohja: Fiskars Village Juhannus Run tulokset puuttuvat
24.6.2016 Keuruu: 50. Keuruun juhannuskisat
24.6.2016 Posio: 70-vuotisjuhlakilpailut
24.6.2016 Somero: Juhannuskisat
23.6.2016 Pudasjärvi: Pohjantähti Games
23.6.2016 Punkalaidun: Kunnon Juhannuskisat
23.6.2016 Orivesi: Pk. kilpailut tulokset puuttuvat
23.6.2016 Pudasjärvi: Pohjantähti Games tulosluettelo on nyt koottu osittain käsin eri lähteistä, toivottavasti vain vähän virheitä
23.6.2016 Maarianhamina: Pk. kilpailut
23.6.2016 Joensuu/P: Pyhäselän juhannuskisat
22.6.2016 Orivesi: Pk. kilpailut
22.6.2016 Siilinjärvi: Pk. kilpailut
22.6.2016 Alavieska: Iltakisat
22.6.2016 Kouvola: Jannen iltalenkki kaikki
22.6.2016 Kouvola: Jannen iltalenkki
22.6.2016 Juankoski: Kuohun kesäkuun kisat
22.6.2016 Laitila: Vakka-S. viestit, Vakkamalja: LaitJy 174, KalVa 109, VehmKi 85, UudKK 80, MaskKa 37,75, NousSu 27,25
22.6.2016 Laitila: Vakka-Suomen viestit, sekaviestit
22.6.2016 Polvijärvi: Seuracup
22.6.2016 Kivijärvi: Viispiikkinencup 2
22.6.2016 Tampere/Ph: Heittocup
22.6.2016 Helsinki/E: Pk. kilpailut
22.6.2016 Seinäjoki: Atria Junior Games
22.6.2016 Jyväskylä: Jyväskylä Games

Tilastopaja Oy tarjoaa yleisurheilutuloksia ja -tilastoja sekä Suomesta että maailmalta. Tilastopaja on Suomen Urheiluliiton ja Euroopan yleisurheiluliiton yhteistyökumppani.

Et ole kirjautunut sisään. (Kirjaudu sisään)

Suomalaisten arvokisarajat 2016

Kalevan kisojen ranking 2016

Päivän syntymäpäiväsankareita:

68 v.Leena Härkönen10000 m 38:01.0h (1982)
56 v.Kim BerghällMaraton 2:17:12 (1987)
53 v.Kari Laiho50 km kävely/Walk 4:42:57 (1996)
51 v.Esko Parpala800 m 1:45.24 (1989)
35 v.Jari Suikka100 m 10.64 (2009)
32 v.Hennariikka JärvinenKuula/SP 15.19 (2006)
29 v.Anne-Marika Partanen3000 m esteet/steeples 11:14.99 (2010)

RSS Feed Widget


© 2016 Tilastopaja Oy