Tilastopaja Oy


SUOMEN TULOSPALVELU

 

 

 

15- ja 14-v. SM-kilpailut Oulu 21.-23.8.2015



Miehet
 
 
P15 100 m
22.8.
Tuuli: 2.8
1Samuel PurolaOulPy19.5.0010,87
2Pavel MäkinenHIFK13.4.0011,24
3Nay Tha TaLarsmoIF/MYA19.5.0011,39
4Eric SjölundIFÅland-M21.2.0011,51
5Joonas LiukkonenJuvU1.3.0011,58
6Justus ArvelinLahdA11.3.0011,61
7Jaakko IngraeusEspTa25.3.0011,72
8Joni TakalaLahdA4.2.0011,79
Alkuerät 22.8.
1. erä
Tuuli: -1.2
1Samuel PurolaOulPy19.5.0011,17
2Jaakko IngraeusEspTa25.3.0011,91
3Teemu TuomelaAlajA29.2.0011,96
4Nuutti PirhonenSalVil25.12.0012,14 PB
5Aleks MeidlaHyvsU8.10.0012,19 =SB
6Elias MuonaIkaalU15.2.0012,28
2. erä
Tuuli: -1.9
1Nay Tha TaLarsmoIF/MYA19.5.0011,63 PB (15-v. ka 135.)
2Justus ArvelinLahdA11.3.0011,78 PB
3Akseli SautilaTuUL29.4.0011,91
4Aatu KoivistoNaantLöy28.3.0012,20
5Eeli PurolaOulPy19.5.0012,34
6Aku KärkiVantSa16.2.0012,41
3. erä
Tuuli: -0.1
1Pavel MäkinenHIFK13.4.0011,52 PB (15-v. ka 74.)
2Eric SjölundIFÅland-M21.2.0011,72
3Joonas LiukkonenJuvU1.3.0011,73 PB (15-v. ka 218.)
4Joni TakalaLahdA4.2.0011,81 PB
5Eero ViljanmaaTeuvRi14.4.0012,26
6Niclas ForsbergJyväskKU13.1.0012,53
 
P15 300 m
23.8.
1Samuel PurolaOulPy19.5.0035,63 kk15PB (15-v. ka 2.)
2Kalle StylmanLiedPa11.1.0037,12
3Pavel MäkinenHIFK13.4.0037,45
4Niko ViljolaHKV6.9.0037,64
5Eric SjölundIFÅland-M21.2.0037,73
6Nay Tha TaLarsmoIF/MYA19.5.0037,74
7Elias TuominenNaantLöy5.5.0038,05
8Eetu KuuselaTuUL5.8.0038,33
Alkuerät 23.8.
1. erä
1Samuel PurolaOulPy19.5.0036,63 kk15PB
2Pavel MäkinenHIFK13.4.0037,13 PB (15-v. ka 72.)
3Akseli SautilaTuUL29.4.0037,76
4Tommi MäkinenHKV8.2.0038,05
5Justus ArvelinLahdA11.3.0038,29 PB
6Niclas ForsbergJyväskKU13.1.0039,57
7Markus HurriLoimJa5.1.0039,92 PB
8Kaapo KummunsaloLappUM16.6.0040,22
2. erä
1Kalle StylmanLiedPa11.1.0037,00
2Eetu KuuselaTuUL5.8.0037,49 PB (15-v. ka 139.)
3Joonas LiukkonenJuvU1.3.0037,66 PB (15-v. ka 176.)
4Joni TakalaLahdA4.2.0037,76 PB (15-v. ka 200.)
5Max WesterlundSjundeåIF19.7.0038,51
6Elias MuonaIkaalU15.2.0038,56 PB
7Eeli PurolaOulPy19.5.0039,03 PB
8Asseri VälimäkiNoormNo24.11.0039,45 PB
3. erä
1Niko ViljolaHKV6.9.0037,13 PB (15-v. ka 72.)
2Elias TuominenNaantLöy5.5.0037,40 PB (15-v. ka 124.)
3Eric SjölundIFÅland-M21.2.0037,48
4Nay Tha TaLarsmoIF/MYA19.5.0037,59 PB (15-v. ka 161.)
5Leevi KallioLahdA18.3.0038,41 PB
6Samu LaaksoTapE12.7.0039,02 PB
7Aleks MeidlaHyvsU8.10.0039,04
8Waltteri HeinonenLaitJy22.1.0039,07 PB
 
P15 800 m
22.8.
1. erä
1Hannes HyytiäinenMikkKV4.4.002.08,99 PB
2Teemu PyöräläIinY3.1.002.10,05 PB
3Elias KortelainenNurmSe7.6.002.10,14 PB
4Alexander RönnskärIKFalken9.6.002.10,99 PB
5Wiljam MattilaHKV19.12.002.11,60 PB
6Santeri NiemiSeinäjsU1.10.002.13,08 PB
7Tuomas LehtoEspTa5.8.002.14,36 PB
8Waltteri HeinonenLaitJy22.1.002.23,82
2. erä
1Miska PoikkimäkiSievSi1.1.002.06,46 PB
2Aleksi KiveläLempKiYU23.5.002.07,64 PB
3Samuli UkkolaKempKi2.5.002.07,70 PB
4Alexander KansaIFKraft5.3.002.09,24 PB
5Petteri KoivistoKuhmKi7.3.002.09,73 PB
6Tuomas MyllysiltaKU-5817.8.002.09,74
7Kaapo KummunsaloLappUM16.6.002.11,49
8Jere EnaIKFalken19.6.002.13,08
3. erä
1Niklas HeikkiläKuusUS18.10.002.01,61
2Niko ViljolaHKV6.9.002.02,12 PB (15-v. ka 78.)
3Joonatan JunkkalaVammsVoi20.5.002.02,98 PB
4Elias TuominenNaantLöy5.5.002.03,97 PB
5Leevi KallioLahdA18.3.002.05,73
6Arttu SimanainenJoensKa12.4.002.06,53
7Johannes BrännbackIFKraft10.9.002.07,51
8Vilho HeleniusNokU21.6.002.10,93
Matias MeriläinenNurmijYU10.8.00DNF
 
P15 2000 m
23.8.
1. erä
1Leevi KeronenLempKiYU14.11.00 6.08,54 PB (15-v. ka 402.)
2Samuli UkkolaKempKi2.5.00 6.09,36 PB (15-v. ka 424.)
3Jere EnaIKFalken19.6.00 6.16,42 PB (15-v. ka 602.)
4Patrik KuuttinenIFKraft28.4.00 6.16,47 PB (15-v. ka 604.)
5Eelis ValikainenKalajJu25.2.00 6.17,71 PB (15-v. ka 636.)
6Teemu PyöräläIinY3.1.00 6.21,89 PB
7Tuomas MyllysiltaKU-5817.8.00 6.22,90 PB
8Mika KotirantaJoensKa28.7.00 6.25,07 PB
9Wille KarhumaaPohjKoi7.6.00 6.25,93 PB
10Niilo HelkamaSalVil28.9.00 6.30,53 PB
11Markus KasanenJoensKa24.1.00 6.31,96 PB
12Elias KortelainenNurmSe7.6.00 6.34,46 PB
13Tuomas LehtoEspTa5.8.00 6.38,04 PB
14Juho-Kusti SivosaviTurWei20.3.00 6.55,36
2. erä
1Niklas HeikkiläKuusUS18.10.00 5.56,91
2Miska PoikkimäkiSievSi1.1.00 5.58,76 PB (15-v. ka 193.)
3Joonatan JunkkalaVammsVoi20.5.00 6.01,14 PB (15-v. ka 243.)
4Valtteri LehtonenTuUL28.3.00 6.01,17 PB (15-v. ka 244.)
5Viljami VuorreKuivAu23.5.00 6.05,83 PB (15-v. ka 332.)
6Petteri KoivistoKuhmKi7.3.00 6.07,10 PB (15-v. ka 367.)
7Juuso MattilaHimU4.4.00 6.07,95 PB (15-v. ka 386.)
8Aleksi KiveläLempKiYU23.5.00 6.08,05 PB (15-v. ka 388.)
9Vilho KilpeläinenPiikkKe10.3.00 6.09,28 PB (15-v. ka 420.)
10Johannes BrännbackIFKraft10.9.00 6.11,44 PB (15-v. ka 474.)
11Hannes HyytiäinenMikkKV4.4.00 6.12,89 PB (15-v. ka 511.)
12Wiljam MattilaHKV19.12.00 6.14,53 PB (15-v. ka 548.)
13Alexander KansaIFKraft5.3.00 6.20,82
14Sakari KoivuniemiNokU23.4.00 6.21,30
 
P15 1500 m esteet/SC
21.8.
1Arttu SimanainenJoensKa12.4.00 4.31,77 kk17 kk15PB (15-v. ka 4.)
2Valtteri LehtonenTuUL28.3.00 4.36,85 PB (15-v. ka 8.)
3Vilho HeleniusNokU21.6.00 4.37,34 PB (15-v. ka 11.)
4Viljami VuorreKuivAu23.5.00 4.38,19 PB (15-v. ka 12.)
5Vilho KilpeläinenPiikkKe10.3.00 4.45,69 PB (15-v. ka 16.)
6Juho-Kusti SivosaviTurWei20.3.00 4.55,88 PB (15-v. ka 27.)
7Niilo HelkamaSalVil28.9.00 5.00,63 PB (15-v. ka 36.)
8Markus KasanenJoensKa24.1.00 5.01,26 PB (15-v. ka 37.)
 
P15 100 m aidat/hurdles
22.8.
Tuuli: 2.7
1Tatu HeikkinenHIFK4.1.0013,54
2Juuso VälipakkaKuopRei26.1.0013,64
3Joni JärvinenLahdA14.3.0013,81
4Jori TurtiainenLappUM12.4.0014,36
5Ilmari NiiranenHyvsU16.1.0014,58
6Lauri SavolainenHIFK22.2.0014,71
7Henri HoskonenLappUM7.2.0015,04
 
P15 300 m aidat/hurdles
21.8.
1Kalle StylmanLiedPa11.1.0039,35 kk15PB (17-v. ka 40.) (15-v. ka 6.)
2Juuso ToivonenÄhtU9.3.0040,00 PB (17-v. ka 96.) (15-v. ka 18.)
3Eetu KuuselaTuUL5.8.0041,61 PB (15-v. ka 100.)
4Tatu HeikkinenHIFK4.1.0042,08 PB
5Daniel AaltonenHKV20.3.0042,16 PB
6Jori TurtiainenLappUM12.4.0042,57 PB
7Markus HurriLoimJa5.1.0043,12 PB
Hermanni HaaparantaNoormNo23.2.00DQ
 
P15 Korkeus/HJ
22.8.
1Casper TillanderIFSibboV12.7.001,87 kk15PB (15-v. ka 76.)
 1,67/1 1,73/1 1,76/1 1,79/2 1,81/1 PB 1,83/2 PB 1,85/2 PB 1,87/1 kk15 PB 1,90/XXX
2Roope HaapanenTammRy17.5.001,83 PB
 1,59/1 1,63/1 1,67/1 1,73/2 1,76/2 1,79/1 1,81/1 =PB 1,83/1 PB 1,85/XXX
3Aaro DavidilaLapLu12.3.001,83 PB
 1,70/2 1,73/1 1,76/3 1,79/1 1,81/1 1,83/3 PB 1,85/XXX
4Aleksi HakanenLauttLu14.8.001,81 PB
 1,63/1 1,67/1 1,70/2 1,73/1 1,76/2 1,79/3 1,81/1 PB 1,83/XXX
5Eeki KokkonenLieksU17.2.001,76 PB
 1,59/1 1,63/1 1,67/1 1,70/3 1,73/1 PB 1,76/1 PB 1,79/XXX
6Jaakko JuvonenTuUL22.9.001,73
 1,63/1 1,67/2 1,70/2 1,73/1 1,76/XXX
7Anton NiskanenTuUL19.1.001,70 PB
 1,55/1 1,59/1 1,63/3 1,67/1 PB 1,70/2 PB 1,73/XXX
8Henrik LehtimäkiIFSibboV19.5.001,67 PB
 1,50/1 1,55/1 1,59/1 1,63/2 PB 1,67/1 PB 1,70/XXX
9Johannes HarakkaLeppävVi15.1.001,67
 1,63/3 1,67/1 1,70/XXX
10Piko SuovanenRaisKu5.7.001,63
 1,50/1 1,55/1 1,59/1 1,63/2 1,67/XXX
10Lauri KiuruPyhtKi7.9.001,63
 1,59/1 1,63/2 1,67/XXX
12Daniel KosonenTampPy17.9.001,63
 1,55/1 1,59/2 1,63/2 1,67/XXX
13Kristian JauhiainenVantSa13.1.001,63 =PB
 1,45/1 1,50/1 1,55/1 1,59/1 1,63/3 =PB 1,67/XXX
14Aki MutanenOutokPa31.7.001,59
 1,55/1 1,59/2 1,63/XXX
15Onni-Kalle OjanenRaisKu30.8.001,55
 1,45/1 1,50/2 1,55/1 1,59/XXX
16Henri HoskonenLappUM7.2.001,55
 1,50/1 1,55/3 1,59/XXX
17Jere LipiäinenLappUM27.6.001,55 PB
 1,45/2 1,50/1 =PB 1,55/3 PB 1,59/XXX
 
P15 Seiväs/PV
23.8.
1Juuso ToivonenÄhtU9.3.004,20
2Jimi NukalaVaasVa10.1.004,10 PB (ka 678.) (19-v. ka 489.) (17-v. ka 302.) (15-v. ka 52.)
 3,50/1 3,70/1 3,80/1 3,90/1 4,00/1 4,10/2 PB 4,15/X-- 4,20/X- 4,25/X
3Iiro SuutarinenÄhtU2.2.003,95
 3,60/1 3,80/2 3,85/1 3,95/2 4,00/XX- 4,05/X
4Joni UolamoToijVau27.4.003,70
 3,40/1 3,55/2 3,65/2 3,70/2 3,80/XXX
5Piko SuovanenRaisKu5.7.003,30
 2,95/2 3,10/1 3,20/1 3,30/1 3,40/XX 3,40/XXX
6Veeti VesalainenLahdA18.10.003,30 PB
 2,95/1 3,10/2 3,20/3 3,30/1 PB 3,40/XXX
7Johannes HarakkaLeppävVi15.1.003,20
 3,10/2 3,20/2 3,40/XXX
8Santeri PurhonenJuvU21.8.003,10
 2,80/1 2,95/1 3,10/1 3,20/XXX
9Sami LaakkonenHKV25.6.002,95 PB
 2,60/1 2,80/1 =PB 2,95/1 PB 3,10/XXX
10Miika HelminenEspTa11.8.002,80
 2,60/1 2,80/1 2,95/XXX
11Onni-Kalle OjanenRaisKu30.8.002,40
 2,40/2 2,60/XXX
 
P15 Pituus/LJ
22.8.
1Jimi NukalaVaasVa10.1.006,40   1.1
  6,27/0.8 6,34/0.6 X/0.9 6,15/-0.2 6,04/-0.2 6,40/1.1
2Juho NieminenJyväskKU9.6.006,37   0.8PB (15-v. ka 84.)
  6,35/1.4 PB 6,16/-0.2 6,37/0.8 PB 5,79/-0.7 6,32/-0.2 6,03/0.3
3Juuso VälipakkaKuopRei26.1.006,18   0.6PB
  6,11/1.3 =PB X/0.8 5,99/-0.2 5,95/0.2 X/-0.2 6,18/0.6 PB
4Atte SailolaSalVil19.1.006,15   0.6
  5,98/0.5 6,15/0.6 6,12/1.1 6,04/0.3 6,01/-0.2 6,09/0.6
5Aatu KoivistoNaantLöy28.3.006,01   0.3PB
  5,93/0.7 5,74/-0.6 5,71/-0.2 5,79/0.3 6,01/0.3 PB 5,77/0.6
6Leevi VihtalahtiNoormNo21.12.005,84   1.3PB
  5,84/1.3 PB 5,65/0.5 5,78/0.8 5,54/0.8 5,71/-0.2 5,76/0.2
7Lauri SavolainenHIFK22.2.005,64   0.3=PB
  5,64/0.7 =PB X/0.5 X/0.3 5,49/0.7 X/0.7 5,64/0.3 =PB
8Nuutti PirhonenSalVil25.12.005,52   0.8
  X/0.9 5,52/0.8 5,47/0.8 5,38/0.3 X/0.2 5,25/-0.2
9Tommi MäkinenHKV8.2.005,48   1.0
  5,47/0.5 5,41/0.4 5,48/1.0
10Hermanni HaaparantaNoormNo23.2.005,40   1.3
  5,40/1.3 X/1.1 5,24/-0.3
11Oskari MarjakoskiKaipVi15.10.005,40   0.8
  2,58/1.1 5,40/0.8 4,67/0.8
12Miro TuikkaVaasVa12.3.005,32   1.0
  5,32/1.0 5,26/0.8 5,18/0.4
13Pietari ValorantaJyväskKU17.8.005,32   -0.2
  5,12/-0.2 5,32/-0.2 5,14/0.6
14Lauri KoivistoKaipVi19.4.005,30   0.4PB
  5,21/0.4 PB 5,30/0.4 PB 5,16/-0.2
15Jami VepsäNaantLöy4.3.005,30   0.7
  X/1.1 5,30/0.7 X/0.3
16Pauli RaitanenNaantLöy27.8.005,05   0.7
  X/1.3 5,05/0.7 X/0.4
17Kimmo PaanilaKuopRei3.5.005,00   0.8
  4,68/1.0 X/0.4 5,00/0.8
18Akim RaufHKV10.10.002,86   -0.3
  2,86/-0.3 P/0.0 P/0.0
 
P15 Kolmiloikka/TJ
23.8.
1Juho NieminenJyväskKU9.6.0013,84   0.5kk15PB (15-v. ka 6.)
  13,05/-1.9 13,35/-2.4 13,16/-1.6 13,52/-0.7 kk15 13,84/0.5 kk15 PB X/-1.3
2Aaro DavidilaLapLu12.3.0012,72   -0.4PB
  12,14/-2.0 PB 12,63/-1.1 PB 12,72/-0.4 PB X/0.8 X/-1.3 X/0.9
3Joni JärvinenLahdA14.3.0012,45   -2.3PB
  X/-0.6 12,00/-1.0 PB 11,81/-0.8 12,08/-2.1 PB 12,45/-2.3 PB 12,17/-1.9
4Eeki KokkonenLieksU17.2.0012,38   -2.6PB
  11,69/-2.7 X/-2.0 11,59/-0.6 11,96/-1.7 PB 12,38/-2.6 PB X/-1.0
5Daniel AaltonenHKV20.3.0012,05   0.5
  11,81/-0.8 X/-0.9 12,05/0.5 X/-1.5 11,63/-1.8 X/-0.4
6Aleksi HakanenLauttLu14.8.0011,97   -1.0
  11,86/-1.5 11,97/-1.0 11,97/-0.9 X/0.8 11,72/-1.8 11,83/-1.4
7Tero UusikartanoLaitJy2.3.0011,97   0.5
  11,38/-1.5 11,78/0.5 11,97/0.5 11,72/-0.8 11,78/-1.7 11,21/-0.6
8Pietari ValorantaJyväskKU17.8.0011,69   0.0PB
  11,50/-2.3 11,69/0.0 PB 11,49/-0.9 11,54/0.8 X/-1.5 11,30/-1.8
9Tarmo SavolaLappVei26.2.0011,67   -0.5SB
  9,87/-2.3 11,59/-0.4 SB 11,67/-0.5 SB
10Jaakko JuvonenTuUL22.9.0011,66   -0.6PB
  10,95/-0.9 11,34/-1.0 PB 11,66/-0.6 PB
11Vili ValtonenImU13.11.0011,59   -1.8
  11,43/-1.6 11,53/0.2 11,59/-1.8
12Samu LaaksoTapE12.7.0011,55   0.7
  11,46/0.0 11,25/-0.7 11,55/0.7
13Ilmari NiiranenHyvsU16.1.0011,51   2.4
  X/-0.7 11,36/-1.6 11,51/2.4
14Jami VepsäNaantLöy4.3.0011,40   0.0
  11,17/-1.7 11,08/0.2 11,40/0.0
15Kristian JauhiainenVantSa13.1.0011,29   -1.5
  X/-1.9 10,90/-0.1 11,29/-1.5
16Pauli RaitanenNaantLöy27.8.0011,26   -2.0
  10,92/-1.4 X/-0.9 11,26/-2.0
17Jesper MansnerImU26.7.0011,21   -0.8PB
  X/-2.1 10,86/0.2 11,21/-0.8 PB
18Oskari MarjakoskiKaipVi15.10.0011,09   -1.3
  11,09/-1.3 11,07/-1.8 X/-1.2
19Aapo NieminenHyvsU19.11.0010,99   -1.2
  X/-2.0 X/-0.1 10,99/-1.2
20Kasper GranholmIFÅsarna23.7.0010,95   -0.5
  10,92/-1.2 10,95/-0.5 X/-0.4
21Leevi VihtalahtiNoormNo21.12.0010,89   -1.6
  10,69/-1.0 10,89/-1.6
22Miro TuikkaVaasVa12.3.0010,87   -0.4
  X/-1.0 10,87/-0.4
23Kimmo PaanilaKuopRei3.5.0010,83   -2.0
  10,30/-1.3 10,83/-2.0 10,83/-1.2
24Topi JulkunenJuvU1.4.0010,80   -0.4
  X/0.0 X/-0.4 10,80/-0.4
25Lauri KoivistoKaipVi19.4.0010,71   -1.3
  X/-1.6 10,71/-1.3 10,38/-0.4
26Ville AaltonenTuUL31.5.0010,43   -0.6
  10,35/-0.9 10,43/-0.6 10,41/0.0
Anton NiskanenTuUL19.1.00NM   -2.0
  X/-2.0 X/-1.4 P/0.0
 
P15 Kuula/SP
22.8.
1Arttu KorkeasaloLielKi4.2.0020,12
  X 19,24 X 20,12 X X
2Aaro LeinonenRymSoi5.1.0017,45 PB (15-v. ka 41.)
  16,36 16,33 16,78 17,45 PB 17,04 X
3Ville HalonenPyhäsU24.1.0016,21 PB
  14,84 16,18 PB 16,12 15,69 16,21 PB 16,01
4Heikki LeveelahtiVirtU22.1.0015,97 PB
  13,66 15,97 PB 14,90 15,67 15,14 X
5Lasse HämelahtiLängelmU23.12.0015,84
  15,22 15,84 15,29 15,25 15,33 X
6Jonathan HimbergIFRaseb22.7.0013,59
  13,10 12,94 13,59 12,91 X X
7Aki HalmeNoormNo13.5.0013,48 PB
  X 13,23 13,40 PB 13,48 PB X 13,27
8Rene AhonenMaskKa27.7.0013,47 PB
  13,24 PB 12,54 X 13,11 13,47 PB X
9Kaapo KolariVarkKV7.8.0013,16 PB
  X 12,62 13,16 PB
10Aapo LoikkanenLeppävVi16.4.0012,95
  11,49 11,49 12,95
11Martin WibergIFRaseb15.7.0012,90
  X 11,90 12,90
12Joni KarjulaSievSi19.5.0012,89
  12,89 12,68 12,26
13Konsta KauppinenJuvU19.5.0012,82
  X 12,82 X
14Lauri EskolaIitPy19.2.0012,33
  12,33 11,75 11,84
 
P15 Kiekko/DT
23.8.
1Aaro LeinonenRymSoi5.1.0062,38 kk15PB (15-v. ka 13.)
  43,30 47,00 59,25 58,20 X 62,38 kk15 PB
2Heikki LeveelahtiVirtU22.1.0061,50 PB (15-v. ka 16.)
  61,50 PB X 54,12 X 56,57 58,82
3Arttu KorkeasaloLielKi4.2.0052,77
  43,01 48,06 X X 50,00 52,77
4Markus AlajokiVammsVoi21.9.0050,62
  X 50,50 50,62 X X X
5Ari SaastamoinenKeitKu25.9.0050,25
  50,25 X 48,96 49,20 48,12 X
6Lasse HämelahtiLängelmU23.12.0048,97
  46,86 45,65 X X X 48,97
7Ville HalonenPyhäsU24.1.0048,26
  42,75 48,26 46,56 47,07 46,81 43,19
8Eero RantanenVirttNou25.11.0042,49
  41,27 X 41,75 X 42,49 X
9Aapo LoikkanenLeppävVi16.4.0041,02
  41,02 X X
10Joel LindOrimJy26.1.0040,41
  40,41 X 39,66
11Aki HalmeNoormNo13.5.0039,68
  39,68 X X
12Joonatan KiviöTuUL24.6.0039,65 PB
  35,39 SB 34,85 39,65 PB
13Martin WibergIFRaseb15.7.0039,45
  X 39,45 X
14Urho HietaniemiVirtU27.1.0037,34 PB
  37,34 PB 36,10 X
15Matias PäriLimNM7.9.0036,68
  36,68 X 35,47
16Olli SaarinenTurWei14.5.0034,83
  31,17 34,83 X
17Rene AhonenMaskKa27.7.0034,78
  X 34,78 34,51
18Lauri EskolaIitPy19.2.0034,30
  X X 34,30
19Topi HaapasaariNaantLöy19.11.0032,89
  X X 32,89
20Teemu KiveläKauhWi18.3.0032,50
  X 32,50 30,19
21Joel StrengIFDrott4.8.0030,14
  24,37 30,14 25,41
22Antti VornanenIFDrott23.8.0029,86
  25,60 26,31 29,86
23Jonathan HimbergIFRaseb22.7.0012,83
  X X 12,83
Kaapo KolariVarkKV7.8.00NM
  X X X
Viljami HanhisaloTFEspoo20.1.00NM
  X X X
 
P15 Moukari/HT
21.8.
1Ville VihersaloEspTa27.1.0063,58 PB
  59,65 59,38 63,58 PB 62,29 60,43 X
2Marko KitulaTöysVe25.7.0058,43
  54,35 57,62 X X X 58,43
3Juhana KarjanlahtiAlajA28.2.0056,01
  X 53,65 54,84 X 56,01 X
4Timo KoivulaTöysVe17.5.0054,19
  46,90 51,94 54,19 50,41 X 52,89
5Linus SelkäläIFÅsarna11.8.0052,85
  48,37 50,22 X X 52,85 X
6Aapo PasanenRekRai21.7.0050,43 PB
  45,11 X 47,79 X 49,56 50,43 PB
7Eino LaineKristU7.3.0046,94
  X X 44,29 X X 46,94
8Veikka RajalaTampPy11.11.0042,98
  38,88 X 39,60 37,52 42,98 42,40
9Jasper HarjuTöysVe15.12.0032,14
  X X 32,14
10Sampo WesterbergLänsiUU28.4.0027,08
  X 27,08 X
 
P15 Keihäs/JT
22.8.
1Teemu NarviKanksLei2.7.0067,33
  67,33 63,20 X 63,67 67,28 67,20
2Tatu HiltunenSulkU15.6.0066,86 PB
  60,83 X 61,33 65,52 PB 62,77 66,86 PB
3Atte SailolaSalVil19.1.0065,84 PB
  64,01 61,26 63,30 X 61,55 65,84 PB
4Hermanni SuutalaLapVi25.5.0058,22 PB
  54,04 56,78 PB 56,30 55,97 58,22 PB 57,75
5Eetu KorhonenMaanMa4.5.0057,53
  57,34 X 54,41 53,48 57,53 X
6Topi JulkunenJuvU1.4.0057,00 PB
  X 57,00 PB 52,10 X X 55,42
7Markus AlajokiVammsVoi21.9.0056,76 PB
  52,19 54,32 PB 56,24 PB 56,60 PB 54,07 56,76 PB
8Konsta KauppinenJuvU19.5.0056,39 PB
  47,32 52,06 56,39 PB 49,04 48,48
9Joonatan KiviöTuUL24.6.0055,81
  55,81 55,23 50,91
10Santeri VisuriYlivKu20.6.0054,36 SB
  54,36 SB X X
11Vili ValtonenImU13.11.0053,58
  X 49,29 53,58
12Viljami HanhisaloTFEspoo20.1.0051,44
  X 51,44 50,94
13Roope HaapanenTammRy17.5.0049,45
  X 49,45
14Elias AutioSiikalU21.1.0048,37
  X 48,37 47,85
15Ari SaastamoinenKeitKu25.9.0047,62
  X 47,62 45,64
16Lauri KiuruPyhtKi7.9.0047,03
  47,03 X 41,39
17Aapo VarisPihtipTui10.1.0046,64
  X 46,64 46,12
18Joel StrengIFDrott4.8.0046,50
  43,47 X 46,50
19Matias PäriLimNM7.9.0044,59
  42,28 44,59 43,40
20Antti VornanenIFDrott23.8.0042,71
  40,34 42,71 39,88
 
P15 3000 m kävely/Walk
21.8.
1Aatu KomulainenKeskiUYU6.1.0015.53,22
Miko KöykkäTampU12.9.00DQ
 
P15 Korkeus joukkuekilpailu
22.8.
1IFSibboV4 SB
2TuUL3 SB
3RaisKu3 PB
4LappUM3 PB
 
P15 Seiväs joukkuekilpailu
23.8.
1ÄhtU8 SB
2RaisKu6 PB
 
P15 Pituus joukkuekilpailu
22.8.
1JyväskKU12 SB
2SalVil12 PB
3VaasVa12 PB
4NoormNo11 SB
5NaantLöy11 PB
6KuopRei11 SB
7KaipVi11 PB
8HKV8
 
P15 3-loikka joukkuekilpailu
23.8.
1JyväskKU25 PB
2ImU23 SB
3NaantLöy23 PB
4HyvsU22 PB
5TuUL22 PB
6KaipVi22 PB
 
P15 Kuula joukkuekilpailu
22.8.
1IFRaseb26 SB
 
P15 Kiekko joukkuekilpailu
23.8.
1VirtU99 PB
2IFDrott60 PB
3IFRaseb52 SB
 
P15 Moukari joukkuekilpailu
21.8.
1TöysVe112 SB
 
P15 Keihäs joukkuekilpailu
22.8.
1JuvU113 PB
2IFDrott89 PB
 
P14 100 m
22.8.
Tuuli: 2.6
1Isac WedenbergBorgåAk26.4.0111,45
2Juuso PeltolaJyväskKU1.1.0111,84
3Juuso JunnilaJanJa13.2.0111,96
4Lassi HirvonenValkKa23.11.0112,04
5Lasse NordqvistTurWei23.3.0112,05
6Jan-Patrik ÅvistHaapajKi18.1.0112,07
7Jukka HaapalaIlmajKi13.4.0112,12
8Lassi KaukonenHKV13.4.0112,19
Alkuerät 22.8.
1. erä
Tuuli: -1.0
1Isac WedenbergBorgåAk26.4.0111,79
2Jan-Patrik ÅvistHaapajKi18.1.0112,29
3Jukka HaapalaIlmajKi13.4.0112,40
4Arttu SandbergLahdA18.1.0112,50
5Batuhan YildirimHIFK27.4.0112,58 PB
6Daniel NivaEsboIF20.2.0112,65
7Eero-Matias ViitalaKannU17.9.0113,08
2. erä
Tuuli: -0.5
1Juuso PeltolaJyväskKU1.1.0112,13
2Juuso JunnilaJanJa13.2.0112,24 =PB
3Lassi HirvonenValkKa23.11.0112,26
4Lasse NordqvistTurWei23.3.0112,39
5Lassi KaukonenHKV13.4.0112,41 PB
6Mauno HavukorpiVihdVie5.3.0112,52
 
P14 300 m
23.8.
1Isac WedenbergBorgåAk26.4.0137,19
2Heikki ÄijäläNousSu5.1.0137,67 PB (14-v. ka 21.)
3Jan-Patrik ÅvistHaapajKi18.1.0138,22
4Lassi HirvonenValkKa23.11.0138,78
5Mauno HavukorpiVihdVie5.3.0138,87
6Lassi KaukonenHKV13.4.0139,47
7Arttu SalonenTurTo24.7.0139,97
8Jukka HaapalaIlmajKi13.4.0140,05
Alkuerät 23.8.
1. erä
1Heikki ÄijäläNousSu5.1.0138,55
2Mauno HavukorpiVihdVie5.3.0138,75
3Jukka HaapalaIlmajKi13.4.0139,43
4Lasse NordqvistTurWei23.3.0139,49 PB
5Roope KangasvieriToholU30.6.0140,08
6Daniel NivaEsboIF20.2.0140,40
7Max TallqvistBorgåAk16.6.0140,83 PB
2. erä
1Isac WedenbergBorgåAk26.4.0137,57
2Jan-Patrik ÅvistHaapajKi18.1.0138,13 PB (14-v. ka 51.)
3Lassi HirvonenValkKa23.11.0138,47 PB (14-v. ka 90.)
4Arttu SalonenTurTo24.7.0138,84 PB
5Lassi KaukonenHKV13.4.0139,15 PB
6Jaakko PoutanenKeskiUYU17.2.0139,62 PB
7Batuhan YildirimHIFK27.4.0140,04
 
P14 800 m
22.8.
1. erä
1Jarkko RantojaÄhtU1.5.012.11,83 PB
2Eero PeltolaIitPy2.7.012.12,84 PB
3Tuomas SeppänenJyväskKU30.7.012.14,53 PB
4Anton KyrönlahtiKangasnKa10.10.012.15,39 PB
5Roni TirkkonenKuopRei1.5.012.15,87 PB
6Robin LaintoTuUL22.7.012.16,46 PB
7Mathias PahlmanIFÅland-J8.8.012.16,97
8Elias LyytinenSulkU14.6.012.21,31
9Ali Reza CheragiIKFalken1.1.012.24,15
2. erä
1Ossian NewbyHIFK19.4.012.06,65 kk14PB (14-v. ka 44.)
2Julius MäkinenTampPy17.8.012.07,14 PB (14-v. ka 57.)
3Eelis UittoViipU7.6.012.08,94
4Roope KangasvieriToholU30.6.012.10,87
5Wiljami ItämeriTuUL13.1.012.11,21 PB
6Petteri MattilaKauhajKa13.2.012.11,23 PB
7Juho SavolainenKuopRei1.2.012.11,46 PB
8Aaro AuvinenYlöjU30.6.012.12,04 PB
9Adam WikmanIKFalken21.8.012.13,70 PB
 
P14 2000 m
23.8.
1. erä
1Juho SavolainenKuopRei1.2.01 6.26,05 PB (14-v. ka 461.)
2Joona LindgrenKauhWi9.2.01 6.35,55 PB (14-v. ka 641.)
3Anton KyrönlahtiKangasnKa10.10.01 6.43,69 PB
4Elias LyytinenSulkU14.6.01 6.43,90 PB
5Eero MannilaRaahVe23.2.01 6.44,09 PB
6Tuomas SeppänenJyväskKU30.7.01 6.45,00 PB
7Ville LehtoniemiPorvU26.9.01 6.45,76 PB
8Olli HarjuJanJa5.2.01 6.49,00 PB
9Topias UusitaloEspTa20.4.01 6.49,67 PB
10Isak HolmIKFalken19.1.01 6.51,34 PB
11Jarkko RantojaÄhtU1.5.01 6.51,41
12Topias PökkönenLiedPa2.1.01 6.51,69 PB
13Vihtori NurminenValkHa8.4.01 6.52,36
14Valtteri KonttinenJyväskKU12.12.01 7.03,39
2. erä
1Olli-Pekka LaitilaKarhKa8.3.01 5.59,69 kk14PB (15-v. ka 214.) (14-v. ka 41.)
2Julius MäkinenTampPy17.8.01 6.01,49 PB (14-v. ka 60.)
3Eemil HelanderJyväskKU28.5.01 6.02,01 PB (14-v. ka 63.)
4Petteri MattilaKauhajKa13.2.01 6.16,18 PB (14-v. ka 268.)
5Walte HautalaLahdA1.12.01 6.19,03 PB (15-v. ka 671.) (14-v. ka 330.)
6Lasse RaudaskoskiNivU23.3.01 6.22,84 PB (14-v. ka 396.)
7Samuel AuvinenJoensKa8.8.01 6.25,46 PB (14-v. ka 447.)
8Jani JuntunenSuomRa8.9.01 6.26,61
9Roni TirkkonenKuopRei1.5.01 6.29,82 PB (14-v. ka 524.)
10Wiljami ItämeriTuUL13.1.01 6.32,29 PB (14-v. ka 584.)
11Adam WikmanIKFalken21.8.01 6.36,42 PB (14-v. ka 661.)
12Jaakko LehtinenKarhKa15.5.01 6.37,54 PB
13Niko PutkinenKarhKa28.8.01 6.38,03 PB (14-v. ka 695.)
14Christian TarvonenIKFalken24.2.01 6.52,00
Valtteri PennanenLeppävVi7.6.01DNS
 
P14 1500 m esteet/SC
21.8.
1Olli-Pekka LaitilaKarhKa8.3.01 4.33,83 SE14kk14PB (15-v. ka 6.) (14-v. ka 1.)
2Eemil HelanderJyväskKU28.5.01 4.37,62 PB (14-v. ka 2.)
3Eelis UittoViipU7.6.01 4.42,12 PB (14-v. ka 3.)
4Walte HautalaLahdA1.12.01 4.49,04 PB (14-v. ka 6.)
5Eemil PiippoTampPy1.1.01 4.52,91 PB (15-v. ka 25.) (14-v. ka 12.)
6Juuso HavaKU-5816.4.01 4.55,08
7Samuel AuvinenJoensKa8.8.01 5.06,36 PB (15-v. ka 42.) (14-v. ka 22.)
8Olli HarjuJanJa5.2.01 5.16,48 PB (14-v. ka 37.)
9Vihtori NurminenValkHa8.4.01 5.20,11 PB
10Topias PökkönenLiedPa2.1.01 5.20,11
11Eetu PetreliusPohjKoi17.10.01 5.23,11 PB
12Eemeli ValkamaTammRy27.2.01 5.32,56 PB
13Touko VuorinenTuUL21.3.01 5.36,75 PB
14Joona SointuVesilVi9.10.01 5.38,05 PB
 
P14 100 m aidat/hurdles
22.8.
Tuuli: 3.1
1Juuso PeltolaJyväskKU1.1.0113,98
2Antti ChenHIFK10.1.0114,35
3Jaakko PoutanenKeskiUYU17.2.0114,47
4Antti ParkkonenLappUM26.3.0114,79
5Tomi ValkamaKauhWi23.10.0114,82
6Tomy NurmesniemiLempKiYU21.3.0114,90
7Eero HirvinenKanksLei4.1.0115,74
8Arttu TuominenTampU19.2.0115,80
 
P14 300 m aidat/hurdles
21.8.
1Antti ChenHIFK10.1.0141,42 kk14PB (15-v. ka 84.) (14-v. ka 4.)
2Ossian NewbyHIFK19.4.0141,69 PB (14-v. ka 6.)
3Antti ParkkonenLappUM26.3.0141,97 PB (14-v. ka 8.)
4Eero IlomäkiTFEspoo2.4.0141,97 PB (14-v. ka 8.)
5Chibunna EzeabasirimHKV24.2.0142,90
6Lars GrahnHKV7.3.0144,45 PB
 
P14 Korkeus/HJ
22.8.
1Arttu MattilaÄänekU3.3.011,90
 1,81/1 1,86/1 1,90/1 1,95/XXX
2Ville TukiTammRy13.5.011,73 =PB
 1,61/1 1,64/1 1,67/1 1,70/1 1,73/1 =PB 1,75/XXX
3Tomi ValkamaKauhWi23.10.011,73 PB
 1,58/1 1,61/1 1,64/1 1,67/1 1,70/3 PB 1,73/1 PB 1,75/XXX
4Rami KankaanpääIlmajKi7.11.011,73 PB
 1,58/1 1,64/1 1,67/2 1,70/1 =PB 1,73/3 PB 1,75/XXX
5Joonas KoponenHämeenlTa18.7.011,64 PB
 1,54/1 1,58/3 1,61/1 1,64/3 PB 1,67/XXX
6Arttu SalonenTurTo24.7.011,58
 1,45/1 1,50/1 1,54/2 1,58/1 1,61/XXX
7Leevi TöröläUlvST21.3.011,58
 1,50/1 1,54/1 1,58/3 1,61/XXX
8Rasmus HärkönenJyväskKU17.12.011,54 PB
 1,45/1 1,50/3 1,54/1 PB 1,58/XXX
9Arttu JuvonenVantSa17.6.011,54
 1,40/1 1,45/1 1,50/1 1,54/2 1,58/XXX
9Leevi TalvitieLapVi24.9.011,54
 1,40/1 1,45/1 1,50/1 1,54/2 1,58/XXX
11Severi NiittymäkiSavonlRie17.11.011,50 =PB
 1,40/1 1,45/1 1,50/1 =PB 1,54/XXX
12Ari Latva-KoivistoIlmajKi5.10.011,50 =PB
 1,40/1 1,45/1 1,50/2 =PB 1,54/XXX
13Santeri MäkeläKarkkPo26.5.011,50
 1,40/1 1,45/1 1,50/3 1,54/XXX
14Rasmus HiltunenSavonlRie15.6.011,50
 1,40/1 1,45/2 1,50/3 1,54/XXX
15Kristian PeltolaJyväskKU13.9.011,45
 1,40/1 1,45/1 1,50/XXX
15Jesse KivipuroTampU24.1.011,45
 1,40/1 1,45/1 1,50/XXX
17Jere KauttoÄänekU24.4.011,45
 1,40/2 1,45/1 1,50/XXX
18Simo NäykkiLieksU9.3.011,45
 1,45/2 1,50/XXX
19Jere TasalaKarkkPo23.4.011,40 SB
 1,40/3 SB 1,45/XXX
 
P14 Seiväs/PV
23.8.
1Marcus KytöläHyvsU25.5.014,35 kk14PB (14-v. ka 2.)
 3,80/2 4,00/2 4,10/2 4,20/1 4,35/1 kk14 PB 4,51/XXX
2Jermu TarkiainenHyvsU27.1.013,90 =PB
 3,50/2 3,70/1 3,90/1 =PB 4,00/XXX
3Jami SiiraTampPy19.2.013,45 PB
 2,80/1 3,00/1 3,10/1 3,20/1 =PB 3,30/2 PB 3,35/1 PB 3,40/1 PB 3,45/2 PB 3,50/XXX
4Severi MäntyläBorgåAk10.2.013,40
 3,40/1 3,60/XXX
5Akseli NuutinenIitPy3.7.013,40
 3,00/2 3,20/1 3,40/1 3,50/XXX
6Lassi SaarelaLänsiUU16.9.013,40 =PB
 3,20/1 3,30/1 3,40/2 =PB 3,45/XXX
7Teemu KyöstiHimU13.9.013,35 PB
 2,80/1 3,00/1 3,20/1 3,30/2 =PB 3,35/1 PB 3,40/XXX
8Cecil von KraemerBorgåAk29.12.013,35 PB
 3,00/1 3,10/1 3,20/1 3,30/2 PB 3,35/3 PB 3,40/XXX
9Väinö LaivoKalVa30.8.013,20
 2,90/1 3,10/1 3,20/1 3,30/XXX
10Severi NiittymäkiSavonlRie17.11.013,10
 2,80/1 2,90/1 3,00/2 3,10/3 3,20/XXX
11Viljami MoranderSomernVei5.10.012,90
 2,80/2 2,90/2 3,00/XXX
12Pyry SuutarinenÄhtU14.10.012,80 =PB
 2,30/1 2,50/1 2,65/1 2,80/2 =PB 2,90/XXX
13Leevi TalvitieLapVi24.9.012,65 PB
 2,50/2 2,65/3 PB 2,80/XXX
14Miro TuppurainenSiilPo13.8.012,50
 2,30/1 2,50/1 2,65/XXX
15Juuso NurminenTampPy23.4.012,50
 2,30/1 2,50/2 2,65/XXX
Julius VesalainenLänsiUU26.6.01NH
 2,30/XX-
 
P14 Pituus/LJ
22.8.
1Marcus KytöläHyvsU25.5.016,32   -1.8kk14PB
  X/-1.1 6,01/-1.0 6,09/-1.3 kk14 PB 5,89/-1.9 6,32/-1.8 kk14 PB 6,27/-0.7
2Severi MäntyläBorgåAk10.2.015,87   -0.8
  5,82/-0.7 5,87/-0.8 5,80/-1.8 5,69/-2.1 2,36/-1.6 5,56/-1.3
3Otto PulkkinenImU28.3.015,86   -1.2
  X/-0.9 5,32/-0.6 3,75/-1.3 5,60/-1.5 5,86/-1.2 5,77/-0.9
4Juuso JunnilaJanJa13.2.015,76   -1.1
  5,76/-1.1 5,61/-0.8 5,35/-1.9 5,63/-2.0 X/-1.2
5Heikki ÄijäläNousSu5.1.015,72   -2.0
  5,54/-1.0 5,20/-0.8 5,22/-1.6 5,72/-2.0 5,58/-1.1 5,64/-0.7
6Roni TuikkaVaasVa8.7.015,33   -0.8
  5,33/-0.8 5,13/-1.0 5,16/-1.5 2,50/-1.7 4,57/-0.9 4,99/-1.8
7Tomy NurmesniemiLempKiYU21.3.015,30   -1.8
  5,12/-0.7 5,06/-0.5 5,30/-1.8 5,27/-1.6 5,19/-1.1 X/-1.8
8Santeri VuolaEspTa14.2.015,25   -0.8PB
  5,25/-0.8 PB 4,85/-0.4 4,93/-1.6 4,88/-0.8 4,89/-2.1 4,96/-1.9
9Eero PeltolaIitPy2.7.015,23   -0.8
  5,20/-0.9 5,23/-0.8 5,07/-1.4
10Pyry AnttilaHKV2.3.015,17   -1.0
  5,07/-0.7 4,95/-0.7 5,17/-1.0
11Akseli NuutinenIitPy3.7.015,16   -0.9PB
  4,96/-1.0 5,16/-0.9 PB 4,97/-0.9
12Max TallqvistBorgåAk16.6.015,13   -1.2PB
  5,13/-1.2 PB 5,12/-0.8 4,86/-1.1
13Kosti MalmströmForssSa31.1.015,06   -1.5
  5,03/-1.0 4,84/-0.8 5,06/-1.5
14Arttu SandbergLahdA18.1.015,03   -0.9
  X/-0.9 X/-0.6 5,03/-0.9
15Sebastian LundqvistBorgåAk8.11.015,01   -0.9
  5,01/-0.9 X/-0.9 X/-1.0
16Mikko SirolaHKV1.12.014,99   -1.0
  X/-1.0 4,99/-1.0 1,57/-2.1
17Jere KauttoÄänekU24.4.014,90   -1.5
  4,90/-0.5 4,78/-0.4 4,90/-1.5
18Iisakki TorppaEspTa4.4.014,90   -1.9
  4,69/-0.7 4,74/-0.4 4,90/-1.9
19Matias JärvenpääUlvST1.4.014,84   -0.8
  4,84/-0.8 X/-0.9 4,69/-1.4
 
P14 Kolmiloikka/TJ
23.8.
1Otto PulkkinenImU28.3.0112,70   -2.0kk14PB (14-v. ka 42.)
  12,28/0.5 PB 12,33/0.4 PB 12,41/0.0 =kk14 PB 12,49/-1.7 kk14 PB 12,54/-1.9 kk14 PB 12,70/-2.0 kk14 PB
2Rami KankaanpääIlmajKi7.11.0112,39   -1.7
  12,30/0.5 12,28/1.8 12,39/0.9 12,39/-1.7 12,22/-1.9 12,14/-1.7
3Chibunna EzeabasirimHKV24.2.0112,17   -1.5PB
  12,05/0.5 11,18/0.9 X/1.6 X/-1.6 X/-1.7 12,17/-1.5 PB
4Oliver KärkiVaasVa4.10.0111,96   -2.2PB
  11,77/0.5 11,86/0.1 PB 11,88/1.1 PB 11,69/-2.0 11,96/-2.2 PB X/-1.3
5Lars GrahnHKV7.3.0111,78   1.0PB
  11,24/0.8 11,78/1.0 PB 11,21/1.2 10,74/-1.9 11,09/-1.6 11,18/-1.8
6Pyry AnttilaHKV2.3.0111,64   0.6PB
  11,60/0.6 11,28/0.2 11,64/0.6 PB 11,04/-1.8 10,98/-1.6 11,38/-1.9
7Ville TukiTammRy13.5.0111,40   0.2
  X/0.5 11,15/0.7 11,40/0.2 10,79/-1.8 10,94/-1.7 10,85/-1.7
8Rasmus HiltunenSavonlRie15.6.0111,37   0.0
  X/0.3 11,23/0.3 11,37/0.0 10,98/-1.2 X/-1.6 11,01/-1.6
9Roni TuikkaVaasVa8.7.0111,33   1.0
  X/0.3 X/0.2 11,33/1.0
10Lassi SaarelaLänsiUU16.9.0111,31   0.7
  X/0.2 11,31/0.7 X/0.0
11Jesse PiiroinenPyhäsU14.3.0111,30   1.4PB
  10,92/0.2 11,30/1.4 PB 11,19/-0.6
12Jimi HuuhoPyhäsU13.2.0111,26   1.0
  X/0.9 11,26/1.0 10,90/0.7
13Lorenz QuednauHKV30.6.0111,21   0.6PB
  11,21/0.6 PB X/0.6 10,93/0.8
14Iisakki TorppaEspTa4.4.0111,07   -1.3PB
  X/0.4 10,26/0.1 11,07/-1.3 PB
15Kosti MalmströmForssSa31.1.0110,92   0.6PB
  X/0.6 10,92/0.6 PB X/0.1
16Eero-Matias ViitalaKannU17.9.0110,89   1.0
  10,86/0.7 9,64/0.9 10,89/1.0
17Sebastian LundqvistBorgåAk8.11.0110,82   0.3PB
  8,40/0.2 10,68/0.8 PB 10,82/0.3 PB
18Eero VirtanenImU21.8.0110,69   0.6
  10,39/0.3 10,69/0.6 10,41/-0.1
19Elja NeuvonenEspTa15.2.0110,66   0.3
  10,56/0.6 X/0.3 10,66/0.3
20Matias JärvenpääUlvST1.4.0110,59   0.3
  X/0.3 10,59/0.3 X/0.1
21Rasmus HärkönenJyväskKU17.12.0110,57   0.5PB
  10,14/0.7 10,30/1.1 10,57/0.5 PB
22Kristian PeltolaJyväskKU13.9.0110,49   0.6
  10,28/0.8 10,04/1.0 10,49/0.6
23Juho VarkoiKuopRei30.7.0110,48   0.4PB
  10,48/0.4 PB 10,26/0.6 10,36/0.0
24Leevi TöröläUlvST21.3.0110,45   1.0PB
  10,45/1.0 PB 10,40/1.1 10,37/0.5
25Eetu PeltokangasToholU21.2.0110,36   0.6
  9,71/0.9 10,36/0.6 10,33/0.3
26Karim EchahidLahdA23.5.0110,32   0.8
  10,32/0.8 X/0.6 X/0.9
27Ari Latva-KoivistoIlmajKi5.10.019,69   0.5
  X/0.6 X/1.1 9,69/0.5
28Julius VesalainenLänsiUU26.6.018,77   0.6
  8,77/0.6 P/0.0 P/0.0
Jere TasalaKarkkPo23.4.01DNS   
Santeri VuolaEspTa14.2.01NM   0.3
  X/0.8 X/0.3 X/0.5
 
P14 Kuula/SP
22.8.
1Vesa LeveelahtiVirtU27.3.0114,76 =kk14=PB
  13,96 13,59 14,70 14,76 =kk14 =PB X X
2Antti PränniTFEspoo11.4.0113,46
  X 13,25 13,46 X X X
3Jesper KallioVammsVoi16.4.0112,87 PB
  X 12,87 PB 12,84 12,41 12,05 X
4Oskari LahtinenNoormNo2.2.0112,46
  12,46 X 11,71 11,24 12,12 12,04
5Sami UurinmäkiSoinSi20.2.0112,28 PB
  11,92 PB 12,28 PB X X 11,88 11,57
6Joonas KarppinenKuivAu19.1.0112,14
  12,12 11,77 11,84 12,14 11,76 X
7Miikka OinonenVammsVoi9.4.0111,66 PB
  11,66 PB X X 11,27 X X
8Valtteri PäätaloLumijLU12.5.0111,56
  11,50 11,20 11,26 X X 11,56
9Oskari TervamaaNurmSe20.2.0111,44
  11,33 11,44 X
10Eetu-Justus KontolaAlavU7.1.0111,36
  11,26 10,38 11,36
11Arttu PaloSeinäjsU16.5.0111,19
  11,19 10,70 10,37
 
P14 Kiekko/DT
23.8.
1Antti PränniTFEspoo11.4.0148,10
  48,10 X X X X X
2Eero IlomäkiTFEspoo2.4.0146,02 PB
  39,89 41,49 X 38,20 42,60 46,02 PB
3Juuso VanhanenKuopRei27.10.0140,71 PB
  35,94 40,39 PB 40,71 PB 39,65 X 38,11
4Jermu TarkiainenHyvsU27.1.0140,27 PB
  36,49 39,49 X 38,26 40,27 PB X
5Jesper KallioVammsVoi16.4.0138,34 PB
  34,25 38,34 PB 36,31 X 33,13 37,39
6Juho JärvinenKarstKi6.1.0137,89 PB
  31,65 34,75 33,50 35,78 35,44 37,89 PB
7Niilo NiemeläKalajJu19.10.0137,26
  X 33,12 36,61 X 37,26 36,45
8Eero VirtanenImU21.8.0136,24
  32,38 33,75 X 33,32 36,24 X
9Vesa LeveelahtiVirtU27.3.0132,81
  32,81 X X
10Christian TarvonenIKFalken24.2.0130,31
  27,84 30,31 X
11Juho VarkoiKuopRei30.7.0130,13
  X 30,13 X
Setti PirkolaVehmKi29.1.01NM
  X X X
 
P14 Moukari/HT
21.8.
1Oskari LahtinenNoormNo2.2.0162,97 kk14PB (14-v. ka 9.)
  58,58 X X 55,74 62,77 kk14 PB 62,97 kk14 PB
2Aleksi Yli-MannilaAlajA6.1.0152,95 PB (14-v. ka 60.)
  51,32 PB X 52,95 PB X X X
3Pekka KallioniemiTöysVe21.4.0147,34 PB
  47,34 PB 47,28 X X X X
4Väinö LaivoKalVa30.8.0147,32 PB
  X 43,12 44,69 47,32 PB X 45,11
5Lucas SannholmSjundeåIF29.5.0145,14
  X 43,97 X X 45,14 41,61
6Ville VannesluomaTöysVe11.2.0143,72
  35,63 X 43,72 X X X
7Santtu KotamäkiNurmijYU3.7.0140,98
  40,98 X 37,24 X X X
8Atte SyväkoskiKaustPV17.5.0138,21
  38,21 34,33 X X X 36,42
9Kimi RinnekariNurmijYU21.7.0137,81
  36,42 37,28 37,81
10Niilo NiemeläKalajJu19.10.0135,68
  X 35,68 X
11Lauri TammiVahdTui2.5.0134,84
  31,28 34,84 33,23
 
P14 Keihäs/JT
22.8.
1Aleksi Yli-MannilaAlajA6.1.0160,67
  57,58 55,83 56,65 58,69 59,10 60,67
2Juho JärvinenKarstKi6.1.0154,84
  51,70 52,56 51,75 54,84 54,39 53,63
3Topias LaineHKV12.7.0154,49 PB
  48,10 51,68 54,49 PB 51,04 50,40 50,66
4Heikki MarinPihtipTui5.9.0153,48
  50,54 52,70 48,82 52,65 X 53,48
5Elja NeuvonenEspTa15.2.0150,24 PB
  43,41 X 48,53 PB 50,24 PB 49,35 X
6Eetu PeltokangasToholU21.2.0148,94
  48,29 46,09 48,45 X 48,94 X
7Eetu-Justus KontolaAlavU7.1.0147,62 PB
  46,22 PB 45,59 45,08 47,62 PB 47,09 39,81
8Rasmus Yli-KotilaKannU29.9.0147,12 PB
  X 42,35 47,12 PB 43,58 X X
9Jesse PiiroinenPyhäsU14.3.0144,28
  37,85 44,28 44,06
10Viljami MoranderSomernVei5.10.0143,95 PB
  43,95 PB X 38,79
11Tuomas JussilaLaihLu22.6.0142,81
  40,01 39,32 42,81
12Jami SiiraTampPy19.2.0139,15 PB
  39,15 PB 37,18 38,18
13Olli PeuraTampPy18.1.0138,40
  X 38,40 38,34
14Kimi RinnekariNurmijYU21.7.0137,97 PB
  34,56 37,97 PB 36,91
15Lorenz QuednauHKV30.6.0137,09
  X 37,09 X
16Oskari LeppäahoAlajA14.10.0135,21
  35,21 34,74 31,31
17Santtu KotamäkiNurmijYU3.7.0134,37
  34,37 33,62 34,26
18Otto PekkanenPyhäsU2.7.0130,75
  29,87 X 30,75
 
P14 3000 m kävely/Walk
21.8.
1Lauri JoukasYlänKi2.4.0115.12,42 kk14PB (14-v. ka 36.)
2Jimi HuuhoPyhäsU13.2.0116.54,30 PB
 
P14 Korkeus joukkuekilpailu
22.8.
1ÄänekU3 PB
2IlmajKi3 PB
3SavonlRie3 PB
4JyväskKU3 PB
5KarkkPo3 PB
 
P14 Seiväs joukkuekilpailu
23.8.
1HyvsU8 PB
2BorgåAk7 SB
3TampPy6 SB
 
P14 Pituus joukkuekilpailu
22.8.
1BorgåAk11 PB
2IitPy10 PB
3HKV10 SB
4EspTa10 SB
 
P14 3-loikka joukkuekilpailu
23.8.
1HKV24 PB
2VaasVa23 PB
3ImU23 SB
4HKV23
5PyhäsU23 PB
6IlmajKi22 PB
7EspTa22 SB
8JyväskKU21
9UlvST21 PB
10LänsiUU20 PB
 
P14 Kuula joukkuekilpailu
22.8.
1VammsVoi25 PB
 
P14 Kiekko joukkuekilpailu
23.8.
1TFEspoo90 PB
2KuopRei71 SB
 
P14 Moukari joukkuekilpailu
21.8.
1TöysVe91
2NurmijYU79 PB
 
P14 Keihäs joukkuekilpailu
22.8.
1AlajA93 PB
2HKV92 SB
3TampPy78 SB
4PyhäsU75 PB
5NurmijYU72 PB
 
 
Naiset
 
 
T15 100 m
22.8.
Tuuli: 2.7
1Saara KeskitaloEspTa3.7.0012,32
2Sandra-Sofia KosonenSavonlRie7.10.0012,51
3Nelli RakkolainenKokemKV17.8.0012,53
4Maisa LaaksoIFDrott1.3.0012,56
5Sara FrancisKiuruvU22.11.0012,63
6Sandra LiljendalBorgåAk2.5.0012,72
7Iina NykänenImU24.10.0012,75
Mette BaasVeitsilKV10.9.00DQ
Alkuerät 22.8.
1. erä
Tuuli: -1.2
1Sandra-Sofia KosonenSavonlRie7.10.0012,74
2Nelli RakkolainenKokemKV17.8.0012,79
3Camilla KohlEspTa24.10.0013,16
4Rebekka SuniKuivAu9.7.0013,18 =PB
5Jenna PohjonenJanJa28.1.0013,52
6Sofie WesterlundIFDrott15.10.0013,62
7Sofia PohjarantaSomE28.8.0013,74
2. erä
Tuuli: -0.2
1Maisa LaaksoIFDrott1.3.0012,89
2Sandra LiljendalBorgåAk2.5.0012,94
3Jenni RämöHämeenlTa20.9.0012,95
4Eleonora KorpuaPorinYU6.5.0013,20 =PB
5Ronja BorgmästarsVasaIS21.2.0013,29 PB
6Venla OksanenSomE12.11.0013,57
7Isabella JääsvuoEspTa11.4.0013,63
3. erä
Tuuli: -0.1
1Mette BaasVeitsilKV10.9.0012,69
2Sara FrancisKiuruvU22.11.0012,83
3Karoliina KujanpääValkHa13.7.0013,14
4Ebba KoskinenIFÅland-M30.10.0013,23
5Marisa VärtinenHKV22.10.0013,39
6Katariina KontioEspTa29.3.0013,67
4. erä
Tuuli: -1.0
1Saara KeskitaloEspTa3.7.0012,49
2Iina NykänenImU24.10.0012,83
3Anni GrekulaRaahVe13.3.0012,94 PB
4Satu-Maaria PentinlehtoTampPy24.7.0013,02
5Evelina OjaniittuTurWei9.5.0013,29
6Tuuli KujalaSeinäjsU23.1.0013,37
7Sanna TiilikainenLahdA1.3.0013,54
 
T15 300 m
23.8.
1Frida HämäläinenTampPy12.10.0040,06 PB (ka 47.) (19-v. ka 38.) (17-v. ka 37.) (15-v. ka 11.)
2Veera PeräläSeinäjsU18.3.0040,66 PB (ka 102.) (19-v. ka 90.) (17-v. ka 88.) (15-v. ka 33.)
3Sandra LiljendalBorgåAk2.5.0041,40
4Maisa LaaksoIFDrott1.3.0041,87
5Oona NieminenJyväskKU2.8.0042,08
6Sandra-Sofia KosonenSavonlRie7.10.0042,30
7Emma SimbergHyvsU28.4.0042,94
8Eeva ImmonenEspTa7.7.0042,99
Alkuerät 23.8.
1. erä
1Frida HämäläinenTampPy12.10.0040,96
2Emma SimbergHyvsU28.4.0042,06 PB
3Reetta JoronenSavonlRie19.5.0042,72
4Pipsa LundbergVarkKV24.1.0043,35 PB
5Mette LukinKuopRei8.10.0043,80 PB
6Venla OksanenSomE12.11.0044,39
7Viivi LaaksonenLapLu3.8.0045,02
2. erä
1Sandra LiljendalBorgåAk2.5.0041,30
2Elin MickosIFSibboV20.9.0042,29
3Satu-Maaria PentinlehtoTampPy24.7.0042,76
4Sara FrancisKiuruvU22.11.0042,91 PB
5Essi LautamäkiJanJa16.12.0043,15 PB
6Sanna KekkiHankasHa14.8.0044,03 PB
3. erä
1Veera PeräläSeinäjsU18.3.0040,90 PB
2Oona NieminenJyväskKU2.8.0041,93
3Eeva ImmonenEspTa7.7.0042,22 PB
4Jenna PohjonenJanJa28.1.0043,39 PB
5Sanni KettunenSalVil19.1.0044,27
6Veera PudasVeitsilKV18.2.0044,69
4. erä
1Maisa LaaksoIFDrott1.3.0041,89
2Sandra-Sofia KosonenSavonlRie7.10.0042,06
3Sofie RoosHKV4.9.0042,88
4Ebba KoskinenIFÅland-M30.10.0044,12
5Kaisa-Liisa KainulainenJoensKa25.10.0044,27
Sofia ValioHollU20.2.00DNS
 
T15 800 m
22.8.
1. erä
1Kaisa-Liisa KainulainenJoensKa25.10.002.25,76 PB
2Anniina MahkonenLempKiYU29.2.002.25,77 PB
3Hanna RayIKFalken30.10.002.29,79 SB
4Jutta NuutinenPyhäsU15.12.002.30,79 SB
5Minna LäspäKaustPV21.2.002.31,72 PB
6Nina LindqvistJoutsKu2.6.002.32,03
7Alexandra StarkVasaIS9.10.002.32,62
8Heidi FärmPorinYU3.8.002.33,76
9Roosa LöfKalajJu30.10.002.37,84
2. erä
1Helmi VuorimaaHeinI17.7.002.24,46 PB
2Essi HeiskanenKU-5828.9.002.26,57 PB
3Hertta HankimaaKeskiUYU23.5.002.27,27
4Alisa HyytiäinenKarhKa20.12.002.27,47
5Marina MerjamaaHKV14.2.002.29,22 =SB
6Susanna JuholaKalajJu22.8.002.30,05
7Pinja NiemiPorvU17.10.002.30,89
8Emma SimbergHyvsU28.4.002.32,45
9Mari PylkkänenTuUL27.3.002.33,99
10Saara SillanpääForssSa11.11.002.36,63
3. erä
1Jemina ForssTampPy28.10.002.17,72
2Reetta JoronenSavonlRie19.5.002.17,75
3Veera PeräläSeinäjsU18.3.002.18,69
4Evita ItkonenPorvU16.11.002.21,53 PB (15-v. ka 410.)
5Kiia KeinonenTampPy9.6.002.21,55
6Kia HeiskanenPyhtY27.6.002.21,61
7Sunna PenttinenTuUL8.3.002.22,28
8Petra VäänänenJoensKa13.7.002.22,90
9Maija TukevaÄhtU2.12.002.24,60
10Sofia ValioHollU20.2.002.28,65
 
T15 2000 m
23.8.
1. erä
1Evita ItkonenPorvU16.11.00 7.05,37 PB
2Mona af ForsellesRekRai28.8.00 7.11,67 PB
3Alexandra StarkVasaIS9.10.00 7.19,83
4Hertta HankimaaKeskiUYU23.5.00 7.21,96 PB
5Roosa LöfKalajJu30.10.00 7.24,86
6Josefine RajamäkiVaasTo27.7.00 7.28,86
7Sanni HaatajaEsboIF20.12.00 7.32,74
8Pinja NiemiPorvU17.10.00 7.34,68
9Joanna SaurenRekRai23.2.00 7.48,74
Saara SillanpääForssSa11.11.00DNF
2. erä
1Jemina ForssTampPy28.10.00 6.39,75 kk15PB (ka 53.) (15-v. ka 43.)
2Ella JyrkinenLappUM20.2.00 6.39,79 PB (ka 55.) (15-v. ka 45.)
3Kiia KeinonenTampPy9.6.00 6.47,83 PB (15-v. ka 110.)
4Inka NurminenJyväskKU3.11.00 6.53,50
5Aino SikkinenTampPy24.7.00 6.54,37 PB
6Essi HeiskanenKU-5828.9.00 6.57,29 PB
7Sunna PenttinenTuUL8.3.00 7.01,80
8Emilia HirvinenNokU20.11.00 7.03,27 PB
9Maija TukevaÄhtU2.12.00 7.04,83
10Hanna RayIKFalken30.10.00 7.06,28 SB
11Anniina MahkonenLempKiYU29.2.00 7.11,78
 
T15 1500 m esteet/SC
21.8.
1Ella JyrkinenLappUM20.2.00 5.14,64
2Kia HeiskanenPyhtY27.6.00 5.17,35 PB (ka 55.) (17-v. ka 52.) (15-v. ka 10.)
3Aino SikkinenTampPy24.7.00 5.18,04 PB (ka 59.) (17-v. ka 56.) (15-v. ka 12.)
4Adeliina HerralaKokemKV12.5.00 5.23,05 PB (ka 81.) (15-v. ka 24.)
5Emilia HirvinenNokU20.11.00 5.31,72 PB (ka 117.) (15-v. ka 43.)
6Alisa HyytiäinenKarhKa20.12.00 5.37,01 SB
7Heidi FärmPorinYU3.8.00 5.38,84 PB (ka 160.) (15-v. ka 63.)
8Mari PylkkänenTuUL27.3.00 5.43,62
9Rebekka LiskiTuUL5.8.00 5.44,69 PB (ka 196.) (15-v. ka 79.)
10Minna LäspäKaustPV21.2.00 5.44,73 PB (ka 197.) (15-v. ka 80.)
 
T15 80 m aidat/hurdles
22.8.
Tuuli: 2.6
1Olivia Ben KhalifaTampPy5.4.0011,37
2Ida OunaslehtoEsboIF15.11.0011,47
3Sanni KettunenSalVil19.1.0011,62
4Nea KarppinenLempKiYU17.2.0011,64
5Siiri RainioJyväskKU11.7.0011,75
6Maija LehtiTuUL8.1.0011,79
7Kia KemppainenLahdA19.7.0011,80
8Camilla KohlEspTa24.10.0012,30
Alkuerät 22.8.
1. erä
Tuuli: -0.5
1Maija LehtiTuUL8.1.0012,20
2Ida OunaslehtoEsboIF15.11.0012,21
3Kati NuutinenPyhäsU15.12.0012,68 PB
4Elina MikkonenRaahVe31.8.0012,77
5Janette HanskiKarhU2.3.0013,08
6Senja LammiKanksLei15.8.0013,11
7Reetta KämäräinenEspTa27.11.0013,20
2. erä
Tuuli: -0.6
1Sanni KettunenSalVil19.1.0011,98
2Minttu MattinenLappUM12.5.0012,31
3Aliisa LuukkainenSavonlRie26.4.0012,40
4Neea NurmiEspTa20.3.0012,49
5Jemina KousaLahdA23.4.0013,24
6Julia OravisjärviPyhäjWi7.3.0013,29
3. erä
Tuuli: -0.9
1Nea KarppinenLempKiYU17.2.0011,93
2Siiri RainioJyväskKU11.7.0012,03
3Saga AnderssonEsboIF30.3.0012,37
4Iida LehtonenHämeenlTa19.1.0012,59
5Sannamari KnuutilaLahdA12.12.0012,88
6Vilma JaatinenKalajJu10.7.0012,90
4. erä
Tuuli: -0.8
1Olivia Ben KhalifaTampPy5.4.0012,01
2Kia KemppainenLahdA19.7.0012,14
3Camilla KohlEspTa24.10.0012,30
4Oona LaineYlöjU10.3.0012,83 PB
5Alina NousiainenOulPy22.9.0012,85
6Emma KosonenValkHa24.3.0013,16
7Jasmin MännistöKuivAu10.5.0013,48
 
T15 300 m aidat/hurdles
21.8.
1. erä
1Katariina KontioEspTa29.3.0047,77 PB
2Heidi HaapamäkiJyväskKU23.11.0047,87 PB
3Mette LukinKuopRei8.10.0049,18 PB
4Sharon LaineHIFK20.6.0050,79
5Jemina KousaLahdA23.4.0052,39
Malva NylundVasaIS14.7.00DNF
2. erä
1Nelli RakkolainenKokemKV17.8.0044,63 PB (ka 142.) (17-v. ka 105.) (15-v. ka 23.)
2Iida LehtonenHämeenlTa19.1.0045,97 PB (15-v. ka 55.)
3Mari HeinonenKajKi29.4.0046,21 PB (15-v. ka 63.)
4Sofie RoosHKV4.9.0046,77 PB
5Reetta KämäräinenEspTa27.11.0047,27
3. erä
1Frida HämäläinenTampPy12.10.0042,64 SE15 SE15kk15PB (ka 23.) (19-v. ka 19.) (17-v. ka 13.) (15-v. ka 1.)
2Siiri RainioJyväskKU11.7.0043,78 PB (ka 75.) (19-v. ka 65.) (17-v. ka 51.) (15-v. ka 10.)
3Mette BaasVeitsilKV10.9.0044,01 PB (ka 94.) (17-v. ka 68.) (15-v. ka 13.)
4Elin MickosIFSibboV20.9.0044,30 PB (ka 112.) (17-v. ka 81.) (15-v. ka 15.)
5Saara KeskitaloEspTa3.7.0044,38 PB (ka 119.) (17-v. ka 87.) (15-v. ka 18.)
6Kia KemppainenLahdA19.7.0044,44 PB (ka 124.) (17-v. ka 91.) (15-v. ka 19.)
7Nea KarppinenLempKiYU17.2.0045,12 PB (15-v. ka 39.)
8Janette HanskiKarhU2.3.0045,19
 
T15 Korkeus/HJ
23.8.
1Janita LeppärantaKristU26.2.001,67 kk15PB (ka 308.) (19-v. ka 268.) (17-v. ka 224.) (15-v. ka 90.)
 1,49/1 1,53/1 1,56/1 1,59/1 1,61/2 1,63/1 1,65/2 PB 1,67/2 kk15 PB 1,70/XXX
2Jutta VäkeväinenLappVei17.7.001,65 PB (15-v. ka 136.)
 1,45/1 1,49/1 1,53/1 1,56/2 1,59/1 1,61/2 =PB 1,63/2 PB 1,65/1 PB 1,67/XXX
3Adeliina HerralaKokemKV12.5.001,63 PB
 1,49/1 1,53/1 1,56/1 1,59/2 1,61/2 1,63/1 PB 1,65/XXX
4Malva NylundVasaIS14.7.001,59 PB (ka 929.)
 1,45/1 1,49/1 1,53/1 1,56/2 1,59/2 PB 1,61/X-- 1,63/XX
5Jennifer StorrankIFÅsarna18.3.001,59 PB
 1,45/1 1,49/1 1,53/1 1,56/1 1,59/3 PB 1,61/XX- 1,63/---
6Olivia MäkinenYlöjU12.2.001,56
 1,45/1 1,49/1 1,53/2 1,56/1 1,59/XXX
7Laura PutkirantaEspTa22.10.001,56
 1,45/1 1,49/1 1,53/1 1,56/2 1,59/XXX
8Amanda GustafssonIFÅland-F6.11.001,56 PB (ka 1190.)
 1,45/1 1,49/2 1,53/2 1,56/3 PB 1,59/XXX
9Oona LaineYlöjU10.3.001,53 PB
 1,45/2 1,49/1 1,53/2 PB 1,56/XXX
9Jenny SkuthällaIFÅsarna29.6.001,53 SB
 1,45/2 1,49/1 1,53/2 SB 1,56/XXX
11Emma NymanIFKraft23.5.001,53 =PB
 1,45/1 1,49/1 1,53/3 =PB 1,56/XXX
11Roosa HelalaTurWei26.10.001,53
 1,45/1 1,49/1 1,53/3 1,56/XXX
13Emmi Ranta-OjalaTampU8.10.001,53
 1,45/1 1,49/3 1,53/3 1,56/XXX
14Sofia StorbjörkIFÅsarna19.5.001,49
 1,45/1 1,49/2 1,53/XXX
15Etti MehtonenSavonlRie19.11.001,49
 1,45/3 1,49/3 1,53/XXX
16Mimosa WirkkalaToholU7.6.001,45
 1,45/1 1,49/XXX
 
T15 Seiväs/PV
21.8.
1Saga AnderssonEsboIF30.3.003,75
 3,40/1 3,50/2 3,55/1 3,60/1 3,75/2 3,96/XXX
2Sofie WesterlundIFDrott15.10.003,55 PB (15-v. ka 13.)
 2,95/1 3,10/1 3,20/1 3,30/1 3,35/1 3,40/2 3,45/2 PB 3,50/3 PB 3,55/1 PB 3,60/XXX
3Marielle GustafssonEsboIF4.1.003,45 PB (ka 76.) (19-v. ka 66.) (17-v. ka 54.) (15-v. ka 17.)
 3,05/1 3,15/1 3,20/1 3,30/1 3,35/1 3,40/1 3,45/3 PB 3,50/XXX
4Maria ÖstmanVasaIS19.5.003,30 PB
 2,95/1 3,05/1 3,10/1 3,20/1 3,30/1 PB 3,35/XXX
4Siiri SaaloHyvsU10.2.003,30
 3,05/1 3,10/1 3,20/1 3,30/1 3,35/XXX
6Siri SyteläAlavU3.6.003,15 PB
 2,75/1 2,85/1 2,95/1 3,05/2 3,10/1 =PB 3,15/1 PB 3,20/XXX
7Erika WesterlundIFDrott23.8.002,85
 2,45/1 2,55/1 2,65/1 2,75/1 2,85/2 2,95/XXX
8Tuuli KujalaSeinäjsU23.1.002,85
 2,55/3 2,65/1 2,75/1 2,85/2 2,95/XXX
9Neea NurmiEspTa20.3.002,85 PB (ka 268.)
 2,45/1 2,55/1 2,65/1 2,75/1 2,85/3 PB 2,95/XXX
10Amanda LaurilaSomernVei6.2.002,85
 2,65/2 2,75/1 2,85/3 2,95/XXX
11Suvi AittasaloVirtU11.2.002,65
 2,30/1 2,45/1 2,55/1 2,65/1 2,75/XXX
12Elina MikkonenRaahVe31.8.002,55 PB (ka 440.)
 2,30/1 2,45/1 PB 2,55/1 PB 2,65/XXX
13Iida TolonenHyvsU29.9.002,30
 2,00/1 2,15/1 2,30/1 2,45/XXX
13Essi PitkärantaTampPy9.5.002,30
 2,00/1 2,15/1 2,30/1 2,45/XXX
15Elviira KortessaloRaahVe24.7.002,30
 2,00/2 2,15/1 2,30/2 2,45/XXX
16Ronja HolopainenViipU20.5.002,30 PB
 2,00/1 2,15/1 2,30/3 PB 2,45/XXX
17Helmi NikulaOulPy18.1.002,15
 2,00/1 2,15/1 2,30/XXX
18Olivia Ben KhalifaTampPy5.4.002,15 SB
 2,15/2 SB 2,30/XXX
Suvi JärvinenYlöjU22.8.00NH
 2,00/XXX
Sini IlvesViipU3.8.00NH
 2,00/XXX
 
T15 Pituus/LJ
22.8.
1Oona HietalaYlöjU5.5.005,46   -1.8
  X/-1.5 5,14/-1.7 5,29/-1.8 5,46/-1.8 X/-1.7 5,37/-0.8
2Elina KujalaKeskiUYU3.4.005,38   -2.0
  5,11/-1.5 5,13/-1.7 5,38/-2.0 5,17/-1.6 X/-2.0 X/-0.4
3Olivia MäkinenYlöjU12.2.005,33   -1.3
  5,09/-1.9 5,28/-1.6 5,19/-1.9 5,15/-1.9 X/-2.3 5,33/-1.3
4Kaisa MikanderHirvensU1.12.005,30   -1.6
  4,70/-1.5 5,01/-2.4 5,12/-2.4 4,90/-1.7 5,30/-1.6 5,07/-2.6
5Roosa MähönenJyväskKU13.7.005,28   -2.0
  5,19/0.0 4,98/-1.5 5,10/-1.5 5,12/-2.0 5,28/-2.0 5,18/-1.8
6Oona NieminenJyväskKU2.8.005,11   -2.0
  5,11/-1.7 5,10/-1.6 5,05/-2.0 X/-1.9 5,11/-2.0 5,09/-2.4
7Jutta VäkeväinenLappVei17.7.005,09   -1.4
  5,03/-1.5 5,09/-1.4 5,02/-1.7 4,85/-1.8 X/-1.4 4,99/-1.7
8Marisa VärtinenHKV22.10.005,00   -1.6PB
  4,92/0.0 PB 5,00/-1.6 PB X/-1.5 X/-1.7 4,96/-1.8 X/-1.8
9Amanda GustafssonIFÅland-F6.11.004,99   -2.0
  X/-2.1 4,99/-2.0 4,98/-1.3
10Noora HautamäkiPyhtY20.2.004,95   -1.3
  4,76/-1.3 4,95/-1.3 4,90/-1.7
11Emmi HirveläSeinäjsU11.5.004,93   -2.0
  X/-1.4 4,81/-1.5 4,93/-2.0
12Kati NuutinenPyhäsU15.12.004,91   -1.5PB
  X/-0.3 4,91/-1.5 PB 4,85/-1.4
13Essi LautamäkiJanJa16.12.004,90   -2.2
  X/-1.8 4,84/-1.7 4,90/-2.2
14Pinja HirvilahtiKaipVi8.2.004,89   -1.7
  4,86/-1.7 4,67/-1.6 4,89/-1.7
15Jenni RämöHämeenlTa20.9.004,88   -1.6
  4,68/-1.9 4,88/-1.6 4,66/-1.4
16Melina RajulinKeskiUYU13.8.004,87   0.1
  4,87/0.1 X/-2.1 4,53/-2.0
17Veera PudasVeitsilKV18.2.004,83   -1.9
  X/-0.4 4,64/-1.6 4,83/-1.9
18Janna KoskelaKarhKa20.2.004,81   -1.2
  X/0.2 4,81/-1.2 X/-1.8
19Merette KoskenniemiTampU12.12.004,78   -2.0
  4,63/-1.4 X/-2.1 4,78/-2.0
20Elin SundqvistIFNykn26.1.004,78   -1.8
  X/0.3 X/-1.8 4,78/-1.8
21Fanni KoivunenTampU2.3.004,73   -1.5PB
  4,61/-2.2 PB 4,50/-1.9 4,73/-1.5 PB
22Pipsa LundbergVarkKV24.1.004,73   -2.1
  4,46/-1.5 4,73/-2.1 4,52/-2.1
23Enni HarittuTuUL27.4.004,73   -1.9
  4,73/-1.9 4,41/-1.4 4,45/-1.4
24Maria TaittonenTuUL17.2.004,71   -1.6
  4,71/-1.6 4,37/-1.5 2,11/-1.7
25Jutta NuutinenPyhäsU15.12.004,70   -1.4PB
  4,54/0.9 4,70/-1.4 PB 4,64/-1.8
26Ronja BorgmästarsVasaIS21.2.004,70   -2.1
  X/0.0 4,70/-2.1 4,51/-1.8
27Janina RaukkoVaasVa6.9.004,66   -1.8
  4,66/-1.8 4,55/-2.1 X/-2.4
27Riikka PitkänenSavonlRie24.7.004,66   -1.8
  X/-1.8 4,55/-2.2 4,66/-1.8
29Jenny SkuthällaIFÅsarna29.6.004,65   0.2
  4,65/0.2 4,53/-1.7 4,34/-2.0
30Siri SavolainenNaantLöy31.10.004,63   -2.0
  4,63/-2.0 4,50/-1.9 2,98/-1.8
31Mimosa WirkkalaToholU7.6.004,61   -2.3
  4,60/-1.6 4,34/-1.7 4,61/-2.3
32Pinja KonttinenHIFK22.3.004,60   -2.0SB
  4,60/-2.0 SB 4,51/-2.2 4,36/-1.7
33Maija LehtiTuUL8.1.004,59   -1.5
  3,52/0.9 4,59/-1.5
34Manda GullbergVasaIS21.8.004,55   0.3
  4,55/0.3 4,46/-1.7 X/-1.8
35Etti MehtonenSavonlRie19.11.004,55   -0.7
  4,55/-0.7 4,43/-1.3 4,42/-1.2
36Petra KallionpääHämeenlTa14.4.004,52   -1.7
  4,23/-2.0 4,33/-1.9 4,52/-1.7
37Jennifer StorrankIFÅsarna18.3.004,46   -0.5
  4,15/-1.8 4,35/-1.4 4,46/-0.5
38Mirette RiikonenNaantLöy11.3.004,44   -1.5PB
  4,26/-1.4 PB X/-1.9 4,44/-1.5 PB
39Anna KoivistoKaipVi19.4.004,42   -1.6
  4,24/-1.5 4,00/-1.6 4,42/-1.6
40Essi DaviesHKV1.6.004,40   -2.2
  4,40/-2.2 4,37/-1.8 4,32/-2.0
41Henna KarhuHKV3.2.004,28   -1.5
  X/-1.4 4,25/-1.8 4,28/-1.5
42Sini IlvesViipU3.8.004,20   -2.2
  X/-1.5 X/-2.6 4,20/-2.2
43Ronja HolopainenViipU20.5.004,12   -1.5
  4,12/-1.5 3,68/-1.5 1,80/-1.7
44Rosa AitamurtoNaantLöy12.4.003,97   -2.0
  X/-1.7 3,75/-2.1 3,97/-2.0
45Sara NiemiKeskiUYU25.9.001,10   -1.7
  X/-1.7 X/-1.7 1,10/-1.7
Karoliina KujanpääValkHa13.7.00DNS   
 
T15 Kolmiloikka/TJ
23.8.
1Roosa MähönenJyväskKU13.7.0011,63   -2.2
  11,52/-1.6 11,51/1.3 11,63/-2.2 X/-0.3 X/1.4 X/-0.2
2Kaisa MikanderHirvensU1.12.0011,63   -1.9
  10,96/0.1 11,12/-0.7 11,46/-1.1 11,24/0.1 11,15/-0.1 11,63/-1.9
3Aliisa LuukkainenSavonlRie26.4.0011,55   -0.1PB (ka 325.) (19-v. ka 266.) (17-v. ka 204.) (15-v. ka 73.)
  X/-1.3 10,81/-1.0 11,37/-1.4 PB X/-0.4 11,11/-2.7 11,55/-0.1 PB
4Janita LeppärantaKristU26.2.0011,38   1.4
  X/0.4 10,93/-1.4 11,22/-0.2 11,03/-3.1 X/-1.0 11,38/1.4
5Reeta RuohoPorinTa15.3.0011,17   -1.4
  X/-0.4 10,79/-0.7 11,17/-1.4 10,71/-1.9 X/0.2 11,07/-2.3
6Elina KujalaKeskiUYU3.4.0011,14   -1.6
  10,98/-0.5 10,70/-0.9 10,85/0.9 10,80/0.8 11,14/-1.6 X/-0.4
7Oona HietalaYlöjU5.5.0011,01   -1.5
  11,01/-1.5 10,90/-0.2 10,66/1.1 X/-1.4 10,56/1.0 11,01/-1.1
8Emmi HirveläSeinäjsU11.5.0011,00   0.0
  10,79/-0.4 10,94/-0.6 10,68/-1.3 10,62/-1.6 10,85/-0.5 11,00/0.0
9Riikka PitkänenSavonlRie24.7.0010,84   0.7PB
  X/-0.5 10,84/0.7 PB 10,78/-1.2
10Minttu MattinenLappUM12.5.0010,83   -1.0
  10,67/-1.3 10,77/-0.7 10,83/-1.0
11Ida OunaslehtoEsboIF15.11.0010,76   -2.8
  X/-0.4 10,76/-2.8 X/-0.9
12Sharon LaineHIFK20.6.0010,67   -0.9
  10,67/-0.9 10,44/-1.4 10,38/-1.1
13Mari HeinonenKajKi29.4.0010,65   0.5SB
  X/-0.1 10,65/0.5 SB X/-1.4
14Siiri SaaloHyvsU10.2.0010,60   1.9
  10,58/-1.7 10,60/1.9 X/-2.0
15Matilda HiltunenKuusKi20.1.0010,58   -0.2
  10,58/-0.2 10,07/-0.8 10,15/-2.5
16Helmi NikulaOulPy18.1.0010,40   -1.3
  10,40/-1.3 10,26/0.0 9,88/-1.6
17Maria TaittonenTuUL17.2.0010,29   -0.3
  X/-1.1 X/0.0 10,29/-0.3
18Janna KoskelaKarhKa20.2.0010,26   -0.6
  10,26/-0.6 10,16/0.5 10,07/-0.7
19Chloe HaguesHKV22.9.0010,17   -0.9
  X/-0.6 10,16/-1.3 10,17/-0.9
20Siri SavolainenNaantLöy31.10.0010,14   -1.3
  X/-0.6 10,13/-0.1 10,14/-1.3
21Sara NiemiKeskiUYU25.9.0010,13   0.8PB
  9,37/0.0 9,50/-1.0 10,13/0.8 PB
22Nina KaitemoHKV11.12.0010,10   -3.6
  10,03/-0.3 9,77/-1.6 10,10/-3.6
23Katariina SaarelainenJyväskKU8.3.009,85   -2.1
  9,72/-1.1 9,63/1.0 9,85/-2.1
24Merette KoskenniemiTampU12.12.009,81   -1.9SB
  X/-1.0 X/-1.4 9,81/-1.9 SB
25Emmi Ranta-OjalaTampU8.10.009,69   -1.8SB
  X/-0.2 9,21/-1.2 SB 9,69/-1.8 SB
26Enni HarittuTuUL27.4.009,65   -0.6
  9,65/-0.6 9,46/2.2 9,56/-1.6
27Emilia LaunonenIFKraft8.5.009,59   -0.5
  9,59/-0.5 X/-1.4 X/-1.1
28Pinja KonttinenHIFK22.3.009,52   -1.5
  9,52/-1.5 X/-0.9 9,20/0.7
29Neea FlyktmanKaipVi21.5.009,51   -1.7PB
  9,25/0.3 9,51/-1.7 PB 8,81/-1.7
30Elin SundqvistIFNykn26.1.009,41   -2.5
  X/-1.3 X/1.4 9,41/-2.5
31Iida TolonenHyvsU29.9.009,36   -0.8PB
  9,36/-0.8 PB 8,88/-0.4 9,19/-1.1
32Emma NymanIFKraft23.5.009,28   -0.1
  X/-1.1 X/0.5 9,28/-0.1
33Jasmine LaurénTuUL10.8.009,10   -1.7
  X/0.0 8,87/-1.7 9,10/-1.7
34Rosa AitamurtoNaantLöy12.4.008,71   0.3
  8,56/-0.2 8,71/0.3 8,48/-0.5
Melina RajulinKeskiUYU13.8.00NM   -0.8
  X/0.0 X/-0.8 X/0.2
 
T15 Kuula/SP
22.8.
1Kaisu EskelinenMaanMa11.3.0013,68 kk15PB (15-v. ka 58.)
  13,48 X 12,69 13,68 PB X 13,09
2Assi JämsenJyväskKU12.8.0012,76
  12,61 12,70 12,66 12,29 12,76 X
3Maria OlkkonenHartVoi26.3.0012,71
  12,71 11,89 X X X X
4Heta PaavolaKerU19.1.0011,90
  11,55 11,12 11,90 10,81 11,43 11,62
5Ronja KoivistoKauhWi13.9.0011,86 PB
  11,01 10,82 11,54 PB X 10,93 11,86 PB
6Amanda SaariTampPy6.1.0011,32
  11,32 11,16 11,13 10,68 10,91 11,31
7Eeva ImmonenEspTa7.7.0011,15
  11,15 10,90 10,96 X X X
8Taija TirkkonenKeitKu31.7.0011,14 PB
  10,84 11,14 PB 10,58 10,83 11,01 10,60
9Emilia AnttilaBorgåAk23.11.0011,02
  10,45 10,52 11,02
10Sofia PölkkySeinäjsU19.1.0010,86
  10,59 10,44 10,86
11Reeta RuohoPorinTa15.3.0010,50
  9,74 10,50 10,33
12Rebekka LiskiTuUL5.8.0010,41
  10,41 X X
13Sofia TirkkonenLappUM13.5.0010,40 PB
  X 9,11 SB 10,40 PB
14Jasmine LaurénTuUL10.8.0010,34 PB
  10,34 PB 10,12 X
15Sanni JunninenNaantLöy17.8.0010,31
  10,15 10,31 X
16Unna SinivuoriJyväskKU30.7.0010,30
  9,87 9,94 10,30
17Saana TorniainenKuusKi24.2.0010,28
  10,28 9,61 X
18Maria LahdensuoTampPy21.6.009,83
  9,27 9,83 X
19Pinja PiipariHartVoi26.10.009,81
  9,44 9,81 9,81
20Laura SadeharjuSeinäjsU18.3.009,56
  8,46 8,88 9,56
21Laura PutkirantaEspTa22.10.009,55 PB
  9,20 9,55 PB X
22Fanny PerkkolaLaitJy5.11.009,49
  8,77 9,24 9,49
23Olivia SaarinenNokU8.5.009,26
  9,14 X 9,26
24Inka HasanenHirvensU3.4.008,90
  X 8,90 8,79
25Jenny HansenNaantLöy13.2.008,01
  X 8,01 7,98
 
T15 Kiekko/DT
23.8.
1Assi JämsenJyväskKU12.8.0047,54
  42,61 46,10 X 47,54 45,47 X
2Maria OlkkonenHartVoi26.3.0044,75 PB (15-v. ka 15.)
  X 42,81 PB 41,08 44,75 PB X X
3Kaisu EskelinenMaanMa11.3.0042,86
  38,22 X 42,86 40,24 41,71 X
4Taija TirkkonenKeitKu31.7.0042,29
  37,10 39,25 39,61 42,29 X 38,27
5Ellen HagbackTjöckIK12.1.0040,43 PB (15-v. ka 50.)
  39,17 37,16 40,43 PB X X X
6Iida PulkkanenLahdA7.1.0038,50
  38,50 34,74 X X X X
7Emilia AnttilaBorgåAk23.11.0037,03
  35,35 30,80 35,41 37,03 36,81 32,86
8Susanna LeskeläKuusEV17.7.0036,34 PB
  36,34 PB X X X 33,89 32,69
9Senni ForsbergOrimJy7.2.0032,64 PB
  30,75 PB 32,64 PB X
10Aino KeränenTurWei18.2.0032,58
  32,48 32,58 29,82
11Marielle GustafssonEsboIF4.1.0032,38
  30,95 32,38 X
12Saana TorniainenKuusKi24.2.0032,38
  32,38 27,56 28,13
13Saana KoivunenTurWei31.7.0031,80
  31,80 X X
14Pinja PiipariHartVoi26.10.0030,68 PB
  30,68 PB 30,01 X
15Henna SöderlundKarkkPo11.4.0029,61
  29,61 X X
16Jonna SainioTampPy24.2.0028,94 PB
  X 28,00 28,94 PB
17Nicole GustafssonEsboIF4.1.0028,91
  28,80 28,91 X
18Tessa ToropainenSuolU12.3.0028,56
  25,00 25,87 28,56
19Manda GullbergVasaIS21.8.0027,85
  X X 27,85
20Sara PaukkuSuolU22.12.0027,18
  24,07 26,79 27,18
21Eva-Lotta VendlaHelsTa5.6.0026,70 PB
  26,70 PB 24,92 25,53
22Viivi VoutilainenJyväskKU8.1.0025,57
  25,57 X X
23Susanna HämäläinenTaipVei26.9.0025,03
  X X 25,03
24Henna HiltunenVantSa29.12.0022,51
  X 14,50 22,51
25Henni EskelinenLahdA13.10.0022,41 PB
  X 22,41 PB 21,73
26Lia CataniaHelsTa7.1.0022,09
  22,02 22,09 X
27Emilia JunnoVantSa17.6.0017,92
  17,92 X X
Saara PulkkinenTaipVei16.1.00NM
  X X X
Sanni KilpeläinenVantSa8.2.00NM
  X X X
 
T15 Moukari/HT
22.8.
1Susanna LeskeläKuusEV17.7.0048,64
  48,64 X X X 48,18 45,40
2Jenna SorvariBorgåAk3.2.0046,83
  46,83 X X X X X
3Ellen HagbackTjöckIK12.1.0046,34 PB (17-v. ka 146.)
  41,60 44,79 PB 38,06 46,34 PB 45,00 44,92
4Unna SinivuoriJyväskKU30.7.0044,92
  42,87 X X 44,92 X X
5Janina YlinenKauhajKa4.2.0044,88
  43,53 43,75 42,33 44,88 43,85 X
6Inka HasanenHirvensU3.4.0042,35 PB
  X 39,75 42,35 PB X 41,90 X
7Eva-Lotta VendlaHelsTa5.6.0040,47
  37,48 39,25 40,47 39,96 39,80 39,85
8Iida PulkkanenLahdA7.1.0038,74
  38,74 X 36,89 X X X
9Sanni JunninenNaantLöy17.8.0037,85 SB
  35,21 36,13 37,85 SB
10Olivia SaarinenNokU8.5.0037,76 PB
  35,45 X 37,76 PB
11Sanni SuniTöysVe21.2.0037,14
  37,14 37,09 36,46
12Susanna HämäläinenTaipVei26.9.0035,32 PB
  X 35,32 PB X
13Saara PulkkinenTaipVei16.1.0035,17
  33,26 32,68 35,17
14Maria LahdensuoTampPy21.6.0035,07
  34,92 35,07 X
15Viivi VoutilainenJyväskKU8.1.0034,85
  X 33,90 34,85
16Henni EskelinenLahdA13.10.0033,16
  31,10 30,80 33,16
17Lia CataniaHelsTa7.1.0029,90
  29,53 29,60 29,90
18Jenny HansenNaantLöy13.2.0029,32
  X 28,43 29,32
19Ann-Nina HeikkiläNoormNo19.9.0029,16
  X 29,16 X
 
T15 Keihäs/JT
21.8.
1Heta PaavolaKerU19.1.0051,52 kk15PB (15-v. ka 16.)
  49,27 PB 50,08 PB 51,46 PB 45,27 48,93 51,52 PB
2Sofia PölkkySeinäjsU19.1.0045,87
  45,87 X 43,01 45,84 X X
3Laura SadeharjuSeinäjsU18.3.0045,67
  38,96 X X 42,04 45,67 42,74
4Noora HautamäkiPyhtY20.2.0042,12 PB
  40,32 PB 35,78 42,12 PB 37,89 38,45 39,06
5Tuuli KattilamäkiKU-5823.10.0041,78 PB
  38,58 41,62 PB 39,61 39,08 41,78 PB 41,07
6Janina RaukkoVaasVa6.9.0041,72 PB
  37,86 PB X 41,72 PB X X 32,75
7Sanni KilpeläinenVantSa8.2.0041,39
  X 38,85 X 41,39 X X
8Ronja KoivistoKauhWi13.9.0039,10 PB
  28,21 39,10 PB X X 33,87 X
9Tessa ToropainenSuolU12.3.0038,42
  37,64 X 38,42
10Pilvi HeikkiläÄhtU9.4.0036,29 PB
  32,50 36,24 PB 36,29 PB
11Jella PaloposkiImU29.2.0035,40
  X 35,40 35,08
12Senni ForsbergOrimJy7.2.0034,74
  32,23 34,74 X
13Peppi PohjamiesPunkalKu2.2.0034,34
  34,34 X X
14Iida KivirantaKanksLei9.12.0034,20
  30,40 34,20 31,29
15Amanda SaariTampPy6.1.0033,89 PB
  31,12 33,89 PB 31,89
16Mirette RiikonenNaantLöy11.3.0033,49
  X 24,50 33,49
17Josefina KarjanlahtiIlmajKi27.9.0033,34
  33,34 X 32,92
18Jonna SainioTampPy24.2.0033,28
  29,49 33,28 X
19Sannamari KnuutilaLahdA12.12.0031,95
  X 31,95 X
20Sara PaukkuSuolU22.12.0031,55
  30,23 30,50 31,55
21Elina KauranenLoimLei12.1.0031,23
  30,94 29,64 31,23
22Anja LähdemäkiSeinäjsU10.11.0031,13
  31,13 X X
23Sanni SänttiIlmajKi2.4.0029,66 PB
  28,29 PB 29,66 PB 27,13
24Helmi HeikkiläÄhtU9.4.0028,98
  28,98 X 28,05
25Henna HiltunenVantSa29.12.0025,68
  25,68 25,37 21,11
 
T15 3000 m kävely/Walk
21.8.
1Heidi OilaEspTa21.1.0016.02,2h
2Saara SaaloHyvsU10.2.0016.31,4h PB
3Tiia KorvenpääKU-5812.9.0017.01,4h PB
4Joanna SaurenRekRai23.2.0017.29,8h
5Netta TuusjärviHIFK14.1.0018.01,8h SB
6Sofia ElgeraiaKU-5822.12.0018.07,3h
7Roosa-Maria JylhäHalsToi2.9.0019.01,0h
 
T15 Korkeus joukkuekilpailu
23.8.
1IFÅsarna3 SB
2YlöjU3 PB
 
T15 Seiväs joukkuekilpailu
21.8.
1EsboIF7 SB
2IFDrott6 SB
3HyvsU6 PB
4RaahVe5 SB
5TampPy4 SB
 
T15 Pituus joukkuekilpailu
22.8.
1YlöjU11 PB
2JyväskKU10 PB
3KeskiUYU10 PB
4PyhäsU10 PB
5TampU10 SB
6TuUL9 SB
7HämeenlTa9 PB
8HKV9 SB
9KaipVi9 SB
10VasaIS9 SB
11SavonlRie9 SB
12IFÅsarna9 SB
13NaantLöy9 PB
14ViipU8 SB
 
T15 3-loikka joukkuekilpailu
23.8.
1SavonlRie22 PB
2JyväskKU21 PB
3KeskiUYU21 SB
4HKV20 SB
5HIFK20 SB
6HyvsU20 SB
7TuUL20 SB
8TampU20 PB
9IFKraft19 SB
10NaantLöy19 PB
 
T15 Kuula joukkuekilpailu
22.8.
1JyväskKU23 PB
2HartVoi23 PB
3TampPy21 PB
4TuUL21 SB
5EspTa21
6SeinäjsU20 PB
7NaantLöy18 SB
 
T15 Kiekko joukkuekilpailu
23.8.
1HartVoi73 PB
2JyväskKU72 PB
3TurWei64 PB
4EsboIF61 PB
5LahdA61 PB
6SuolU56 PB
7HelsTa49 PB
8VantSa40
 
T15 Moukari joukkuekilpailu
22.8.
1JyväskKU78 SB
2LahdA72 SB
3TaipVei70 PB
4HelsTa70 PB
5NaantLöy67 PB
 
T15 Keihäs joukkuekilpailu
21.8.
1SeinäjsU85 PB
2SuolU70 PB
3TampPy67 PB
4ÄhtU65 PB
5VantSa65 PB
6IlmajKi63 SB
 
T15 3000 m kävely joukkuekilpailu
21.8.
1KU-5835.08,65 PB
 
T14 100 m
22.8.
Tuuli: 1.6
1Kerttu LatvalaKeskiUYU8.6.0112,52
2Pirkitta MarjanenPorinYU28.8.0112,73 PB (ka 888.) (19-v. ka 721.) (17-v. ka 546.) (15-v. ka 226.) (14-v. ka 86.)
3Viivi LehtinenVaasVa5.4.0112,78 PB (14-v. ka 107.)
4Reeta-Mari MäntyselkäKuopRei10.5.0112,88
5Michelle ÖsterbladMalaxIF11.7.0112,88
6Juulia KokkoImU28.9.0112,93 PB (14-v. ka 224.)
7Emma LipkinIFKraft15.1.0113,00
8Laura KemppainenLapLu9.5.0113,16
Alkuerät 22.8.
1. erä
Tuuli: -1.7
1Kerttu LatvalaKeskiUYU8.6.0112,78
2Juulia KokkoImU28.9.0113,03
3Emilia KokkoLapVi24.3.0113,40
4Matleena ParpalaKokkVei10.12.0113,43 PB
5Neea PuskalaÄhtU24.3.0113,56
6Salla TuominenTampPy17.3.0113,70
7Minttu-Maaria AlanenVaasVa8.6.0113,87
8Melina PykälämaaNaantLöy14.4.0114,10
2. erä
Tuuli: -1.4
1Reeta-Mari MäntyselkäKuopRei10.5.0113,02
2Michelle ÖsterbladMalaxIF11.7.0113,06
3Laura KemppainenLapLu9.5.0113,31
4Minja DahlbergTuUL9.4.0113,34
5Ellinoora YlimäkiAlatPi6.6.0113,54
6Jenna KokkonenKajKi28.8.0113,61
7Sara SiltalaHKV25.5.0113,73
8Iiris MarjanenSeinäjsU8.2.0113,84
3. erä
Tuuli: -1.5
1Pirkitta MarjanenPorinYU28.8.0112,89
2Emma LipkinIFKraft15.1.0112,96
3Viivi LehtinenVaasVa5.4.0113,08
4Kaisla TorppaEsboIF3.4.0113,32 =PB
5Pihla KinnunenKempKi24.7.0113,40 PB
6Ilona KamunenOulPy7.6.0113,45
7Judit SchwarzVeikkVei28.3.0113,55
8Roosa KinnunenLahdA8.2.0114,36
 
T14 300 m
23.8.
1Kiia JullenmaaPorinYU11.10.0141,35 PB (14-v. ka 28.)
2Pinja HeinonenTampPy10.3.0141,82
3Kerttu LatvalaKeskiUYU8.6.0141,95 PB (14-v. ka 85.)
4Laura KemppainenLapLu9.5.0142,79
5Milja HeikuraTuUL31.3.0143,08
6Cecilia EkBorgåAk17.3.0143,55
7Rebekka NilssonKajKi20.8.0143,86
8Kaisla TorppaEsboIF3.4.0143,95
Alkuerät 23.8.
1. erä
1Kiia JullenmaaPorinYU11.10.0142,23
2Rebekka NilssonKajKi20.8.0143,45 PB
3Kiia PaanilaKuopRei19.12.0144,28 PB
4Vilma LindroosPorinTa16.2.0144,47
5Judit SchwarzVeikkVei28.3.0144,51 PB
6Cecilia SinervoHIFK20.8.0145,18
7Roosa KinnunenLahdA8.2.0145,57
8Jessica RäsänenUrjU12.6.0145,71
2. erä
1Kerttu LatvalaKeskiUYU8.6.0142,46
2Milja HeikuraTuUL31.3.0142,88
3Kaisla TorppaEsboIF3.4.0143,65 PB
4Sofia TriipponenRaisKu21.10.0144,10
5Jenna KokkonenKajKi28.8.0144,62 PB
6Filippa TallqvistBorgåAk16.6.0144,74 PB
7Sara SiltalaHKV25.5.0145,21
8Oona LiusTurWei9.5.0145,75
3. erä
1Pinja HeinonenTampPy10.3.0142,11
2Laura KemppainenLapLu9.5.0142,65 PB
3Cecilia EkBorgåAk17.3.0143,34
4Janika PulkkinenSavonlRie25.6.0144,32 PB
5Janina KauttoSalVil26.3.0144,49
6Venla LaineOrimJy7.6.0144,54
7Inka HeininenKanksLei9.3.0144,79
8Amanda NordströmIFKraft10.9.0145,78
 
T14 800 m
22.8.
1. erä
1Henni LehikoinenSäkU27.3.012.28,72 PB
2Aino EnoLauttLu17.6.012.30,18 PB
3Milla Ala-LahtiKangU31.7.012.31,49 PB
4Ella ParviainenEspTa3.2.012.31,97 PB
5Melina LahdenperäEspTa31.3.012.32,97
6Hanna KokkonenKarhKa5.3.012.33,20
7Janina KauttoSalVil26.3.012.33,87
8Neea KotilaToholU28.8.012.35,37
9Elina EspoAnjLi24.12.012.38,76
10Riikka LonkainenJoensKa5.5.012.40,78
2. erä
1Lotta MäkinenJyväskKU9.4.012.20,07 kk14PB
2Silja RönkäLahdA13.2.012.20,28 PB
3Sofia TriipponenRaisKu21.10.012.22,51 PB (19-v. ka 1103.) (15-v. ka 528.)
4Anni PenttiläVeikkVei24.1.012.22,71
5Marianne MyllyläKuusEV9.9.012.23,50 PB
6Nathalie BlomqvistIKFalken20.4.012.23,60 PB
7Milja HeikuraTuUL31.3.012.24,16 PB
8Johanna RantaLempKiYU24.6.012.24,70 PB
9Kaisa SiukonenTampPy1.10.012.26,37 PB
10Annika Latva-KoivistoIlmajKi5.10.012.27,91
 
T14 2000 m
23.8.
1. erä
1Aada FöhrNilsNu9.3.01 7.12,02 PB
2Melina LahdenperäEspTa31.3.01 7.14,08 PB
3Aino EnoLauttLu17.6.01 7.15,57 PB
4Mette MykkänenNaantLöy29.6.01 7.32,72
5Edith EikkinenKU-5812.8.01 7.33,10 PB
6Armi TurtolaEsboIF25.1.01 7.36,48
7Olivia KoivuniemiKuivAu14.4.01 7.38,78 PB
8Pritne LemberNoormNo18.12.01 7.45,12
9Elina EspoAnjLi24.12.01 7.53,66
10Riina NiskanenNilsNu1.10.01 7.56,04
2. erä
1Lotta MäkinenJyväskKU9.4.01 6.34,29 kk14PB (14-v. ka 12.)
2Vilja KauranenEspTa27.5.01 6.39,78 PB (ka 54.) (15-v. ka 44.) (14-v. ka 27.)
3Sini TirriToijVau4.2.01 6.47,41 PB (14-v. ka 64.)
4Nathalie BlomqvistIKFalken20.4.01 6.49,57 PB (14-v. ka 85.)
5Johanna RantaLempKiYU24.6.01 6.54,53 PB
6Sara NiittyviitaLahdA8.5.01 6.55,42 PB
7Veera LaaksoviitaSuomVa23.6.01 7.02,43 PB
8Marianne MyllyläKuusEV9.9.01 7.03,25
9Henni LehikoinenSäkU27.3.01 7.03,90 PB
10Venla RantalaKarhKa28.4.01 7.07,42
11Milla Ala-LahtiKangU31.7.01 7.08,34 PB
12Aada MiskalaMikkKV28.1.01 7.24,85
 
T14 1500 m esteet/SC
21.8.
1Silja RönkäLahdA13.2.01 5.08,66 SE14 SE14 SE14 SE14PB (14-v. ka 2.)
2Anni PenttiläVeikkVei24.1.01 5.11,69 PB (14-v. ka 4.)
3Vilja KauranenEspTa27.5.01 5.13,48 PB (ka 48.) (17-v. ka 45.) (15-v. ka 6.) (14-v. ka 5.)
4Eerika SalomäkiKeskiUYU9.10.01 5.20,80 PB (ka 72.) (15-v. ka 19.) (14-v. ka 9.)
5Emilia NissinahoOulPy1.11.01 5.21,74 PB (ka 75.) (15-v. ka 20.) (14-v. ka 11.)
6Siiri KaijansinkkoLappUM29.8.01 5.23,09 PB (ka 82.) (15-v. ka 25.) (14-v. ka 13.)
7Venla RantalaKarhKa28.4.01 5.30,79 PB (ka 116.) (15-v. ka 42.) (14-v. ka 22.)
8Nea OilinkiKU-5815.11.01 6.14,80 PB (ka 313.) (15-v. ka 161.)
9Viivi TuomistoIlmajKi4.6.01 6.18,02 PB (ka 325.) (15-v. ka 172.)
 
T14 80 m aidat/hurdles
22.8.
Tuuli: 2.4
1Kia LaisiEspTa19.7.0111,78
2Janika PulkkinenSavonlRie25.6.0111,90
3Kaisa PousiTampPy26.1.0112,10
4Vappu ValtonenEspTa7.8.0112,21
5Hanna PeltolaTampPy2.3.0112,27
6Inka PuumalainenMikkKV29.3.0112,37
7Riina MantilaLahdA9.7.0112,47
8Laura KoivistoJyväskKU4.2.0112,55
Alkuerät 22.8.
1. erä
Tuuli: -1.3
1Kia LaisiEspTa19.7.0112,13
2Hanna PeltolaTampPy2.3.0112,40 PB
3Laura KoivistoJyväskKU4.2.0112,70
4Inka PuumalainenMikkKV29.3.0112,74
5Riina MantilaLahdA9.7.0112,89
6Petra RätyKeskiUYU17.3.0113,66
7Jasmin JuujärviLempKiYU25.1.0113,66
8Sofia RantanenHIFK4.3.0113,85
2. erä
Tuuli: -0.4
1Kaisa PousiTampPy26.1.0112,28 PB
2Janika PulkkinenSavonlRie25.6.0112,42
3Vappu ValtonenEspTa7.8.0112,60
4Noora HellbergSeinäjsU26.4.0113,02
5Elle HaapojaLapVi2.9.0113,29
6Hanna LammassaariLahdA26.6.0113,46
7Iida KoivistoTampPy24.4.0113,54
8Jonna VoutilainenKuopRei7.5.0113,54
 
T14 300 m aidat/hurdles
21.8.
1. erä
1Emilia KokkoLapVi24.3.0147,11 PB (14-v. ka 30.)
2Rebekka NilssonKajKi20.8.0147,26 PB (14-v. ka 35.)
3Oona LiusTurWei9.5.0149,92
4Vilma LindroosPorinTa16.2.0153,39
2. erä
1Kia LaisiEspTa19.7.0143,53 kk14PB (ka 54.) (19-v. ka 46.) (17-v. ka 38.) (15-v. ka 6.) (14-v. ka 2.)
2Pinja HeinonenTampPy10.3.0146,33
3Cecilia SinervoHIFK20.8.0147,94
4Meeri SalomaaEsboIF7.5.0148,59
5Filippa TallqvistBorgåAk16.6.0148,78
 
T14 Korkeus/HJ
23.8.
1Jessica KähäräMikkKV1.8.011,72 kk14PB
 1,52/1 1,55/1 1,60/1 1,62/1 1,64/1 1,66/1 1,68/1 1,70/1 PB 1,72/1 kk14 PB 1,74/XXX
2Laura AnttonenToijVau24.11.011,68 PB (14-v. ka 25.)
 1,40/1 1,45/1 1,52/1 1,55/1 1,58/1 1,60/1 1,62/1 1,64/2 1,66/2 PB 1,68/1 PB 1,70/XXX
3Rebekka SukselainenEspTa2.8.011,64 PB
 1,49/1 1,52/1 1,55/1 1,58/1 1,60/2 1,62/3 1,64/1 PB 1,66/XXX
4Inka MehtolaRaahVe8.2.011,62 PB (ka 593.)
 1,45/1 1,49/1 1,52/2 1,55/2 1,58/1 =PB 1,60/1 PB 1,62/2 PB 1,64/XXX
5Meeri SalomaaEsboIF7.5.011,60
 1,40/1 1,45/1 1,49/1 1,52/1 1,55/1 1,58/2 1,60/3 1,62/XXX
6Nelli TalvitieHyvsU27.5.011,60 PB (ka 733.)
 1,40/1 1,45/1 1,49/2 1,52/1 SB 1,55/3 PB 1,58/3 PB 1,60/3 PB 1,62/XXX
7Salla TuominenTampPy17.3.011,58
 1,45/1 1,49/1 1,52/1 1,55/1 1,58/2 1,60/XXX
8Valentina LemettinenSeinäjsU19.2.011,52 PB
 1,35/1 1,40/1 1,45/1 1,49/2 1,52/2 PB 1,55/XXX
8Maria PeuraTervTe5.2.011,52
 1,35/1 1,40/1 1,45/1 1,49/2 1,52/2 1,55/XXX
10Riina HassinenPyhäsU10.4.011,49 PB
 1,40/1 1,45/1 1,49/1 PB 1,52/XXX
11Noora HellbergSeinäjsU26.4.011,49
 1,45/1 1,49/2 1,52/XXX
12Joanna WallinheimoJyväskKU20.9.011,49
 1,40/1 1,45/2 1,49/2 1,52/XXX
13Hilda HaavistoKannU19.7.011,45
 1,40/1 1,45/1 1,49/XXX
13Milla RasinkangasHyvsU9.3.011,45 =SB
 1,30/1 1,35/1 1,40/1 1,45/1 =SB 1,49/XXX
15Rosanna AholaKaipVi15.11.011,45 =PB
 1,35/1 1,40/2 1,45/1 =PB 1,49/XXX
16Julia PuustelliVantSa2.8.011,45
 1,35/1 1,40/3 1,45/1 1,49/XXX
17Veera ViitalaKangU22.2.011,45
 1,35/1 1,40/2 1,45/2 1,49/XXX
18Kaisa KopsalaToholU14.1.011,45
 1,35/1 1,40/1 1,45/3 1,49/XXX
18Aada MäkeläJyväskKU26.3.011,45 PB
 1,30/1 1,35/1 1,40/1 PB 1,45/3 PB 1,49/XXX
20Janina LaineEspTa2.7.011,40
 1,30/1 1,35/1 1,40/1 1,45/XXX
20Elisa AsikainenKaipVi16.5.011,40
 1,35/1 1,40/1 1,45/XXX
22Saana IvakkoEspTa13.8.011,35
 1,30/1 1,35/1 1,40/XXX
23Salla HirvonenPyhäsU11.6.011,35 =PB
 1,30/2 1,35/3 =PB 1,40/XXX
24Liina MäkeläMikkKV6.6.011,30 =PB
 1,30/2 =PB 1,35/XXX
24Siiri HeiskanenKangU31.1.011,30 =PB
 1,30/2 =PB 1,35/XXX
 
T14 Seiväs/PV
21.8.
1Kiia JullenmaaPorinYU11.10.013,66 kk14PB (ka 43.) (19-v. ka 36.) (17-v. ka 23.) (15-v. ka 8.) (14-v. ka 3.)
 3,10/1 3,20/1 3,30/1 3,35/1 3,40/2 3,45/1 3,50/1 3,66/2 kk14 PB 3,76/XXX
2Minttu KoskiahoKarijTa5.11.013,45 PB (14-v. ka 11.)
 2,80/1 2,90/1 3,00/1 3,10/1 3,20/2 3,30/2 3,45/1 PB 3,50/XXX
3Venla PeltolaLappUM14.3.013,40 PB (ka 86.) (19-v. ka 76.) (17-v. ka 62.) (15-v. ka 26.) (14-v. ka 14.)
 2,80/1 3,00/1 3,10/1 3,20/1 3,30/2 3,35/1 PB 3,40/1 PB 3,45/XXX
4Petra RätyKeskiUYU17.3.013,00
 2,40/1 2,60/1 2,70/1 2,80/1 2,90/1 3,00/1 3,10/XXX
5Jenny VirtaUlvST5.4.012,90
 2,60/1 2,80/2 2,90/2 3,00/XXX
5Emilia MetsämäkiForssSa16.9.012,90 =SB
 2,80/2 2,90/2 =SB 3,00/XXX
7Saana IvakkoEspTa13.8.012,90 PB
 2,50/1 2,60/1 2,70/1 2,80/3 =PB 2,90/3 PB 3,00/XXX
8Matilda KoponenViialVa16.2.012,80 PB (ka 284.)
 2,25/1 2,40/2 2,50/1 2,60/1 2,70/1 2,80/2 PB 2,90/XXX
9Merituuli SaarelaEspTa15.4.012,70
 2,50/1 2,60/1 2,70/2 2,80/XXX
10Siiri KaijansinkkoLappUM29.8.012,60 =PB
 2,10/1 2,25/1 2,40/1 2,50/1 2,60/1 =PB 2,70/XXX
11Tiia MähönenLeppävVi30.3.012,60 PB
 2,10/1 2,25/1 2,40/2 2,50/1 PB 2,60/3 PB 2,70/XXX
12Noora SavolaTapE28.9.012,50 PB (ka 469.)
 1,90/1 2,10/1 2,25/1 2,40/1 PB 2,50/1 PB 2,60/XXX
13Elena El FountiHKV31.8.012,50 PB
 2,10/3 2,25/1 2,40/3 =PB 2,50/3 PB 2,60/XXX
14Roosa NurminenUlvST10.2.012,40
 2,10/1 2,25/1 2,40/1 2,50/XXX
15Joanna WallinheimoJyväskKU20.9.012,40
 2,25/3 2,40/1 2,50/XXX
16Tilda BorgmästarsIKFalken2.5.012,40
 2,10/1 2,25/1 2,40/2 2,50/XXX
17Oosa SiukonenJyväskKU11.4.012,40 PB
 1,90/1 2,10/2 2,25/1 2,40/2 PB 2,50/XXX
18Olivia KuusmanPorinYU9.6.012,25 PB
 1,70/1 1,90/1 2,10/1 2,25/1 PB 2,40/XXX
18Evelina SaloPorinYU13.11.012,25 PB
 1,70/1 1,90/1 2,10/1 PB 2,25/1 PB 2,40/XXX
18Matilda KivistöKalajJu24.5.012,25
 2,10/1 2,25/1 2,40/XXX
21Siiri HeiskanenKangU31.1.012,25
 1,90/1 2,10/1 2,25/3 2,40/XXX
22Veera ViitalaKangU22.2.012,10 PB
 1,70/1 =PB 1,90/1 PB 2,10/1 PB 2,25/XXX
22Anni AlataloOulPy24.10.012,10 PB
 2,10/1 PB 2,25/XXX
 
T14 Pituus/LJ
22.8.
1Janette TanninenMultJy20.5.015,21   0.9PB
  5,10/0.7 5,21/0.9 PB 5,20/1.1 X/-0.6 5,17/0.7 5,12/0.1
2Venla LaineOrimJy7.6.015,13   0.1PB
  X/1.1 5,03/1.3 PB X/1.3 X/0.0 5,01/-0.5 5,13/0.1 PB
3Erika AhvenharjuHämeenlTa11.4.015,02   0.9
  4,95/0.6 4,67/0.7 X/1.0 4,93/-0.3 X/0.0 5,02/0.9
4Viivi LehtinenVaasVa5.4.015,02   -0.6
  X/0.6 4,91/0.9 4,80/1.2 4,93/-0.7 5,02/-0.6 X/0.3
5Selma SaarinenLappVei26.9.014,99   0.9
  4,99/0.9 4,91/1.6 4,83/0.1 4,84/0.1 4,84/0.2 4,85/0.8
6Vappu ValtonenEspTa7.8.014,86   1.1
  X/1.1 4,86/1.1 X/0.4 4,72/0.0 4,56/0.0 4,83/0.3
7Ilona KamunenOulPy7.6.014,85   0.8
  X/0.5 4,72/1.7 4,84/-0.4 X/0.0 X/-0.3 4,85/0.8
8Reeta-Mari MäntyselkäKuopRei10.5.014,85   0.6
  4,70/0.5 4,85/0.6 X/1.4 4,72/0.4 X/1.3 X/0.5
9Julia LukkalaLaitJy10.1.014,83   1.1
  4,83/1.1 X/1.1 4,55/0.8
10Matleena ParpalaKokkVei10.12.014,78   0.4
  X/1.6 4,73/0.5 4,78/0.4
11Aada MäkeläJyväskKU26.3.014,78   1.0
  X/0.8 4,78/1.0 4,62/-0.3
12Minttu-Maaria AlanenVaasVa8.6.014,78   0.9
  X/1.4 4,78/0.9 3,23/0.0
13Maria PeuraTervTe5.2.014,70   0.3
  4,61/0.4 4,35/1.7 4,70/0.3
14Ulrika NiemeläNokU2.7.014,67   0.0
  X/1.2 4,67/0.0 4,56/1.1
15Melina PykälämaaNaantLöy14.4.014,60   0.7
  4,40/1.4 4,56/1.0 4,60/0.7
16Jemina KonolaValkHa23.10.014,53   0.7
  4,50/1.0 X/-0.1 4,53/0.7
17Iida-Maria PakaslahtiKempKi17.2.014,49   0.0SB
  4,36/0.5 4,41/0.6 4,49/0.0 SB
18Pihla KinnunenKempKi24.7.014,47   0.5
  4,47/0.5 4,39/0.5 4,18/0.5
19Mette MykkänenNaantLöy29.6.014,47   1.0PB
  4,30/0.9 4,47/1.0 PB 4,37/0.7
20Kiia PaanilaKuopRei19.12.014,46   0.7
  4,46/0.7 4,37/0.7 4,35/0.0
21Liina MäkeläMikkKV6.6.014,46   0.5PB
  3,62/1.4 4,02/0.1 4,46/0.5 PB
22Jenni HeinoKarkkPo8.6.014,45   -0.7
  X/0.3 4,31/0.6 4,45/-0.7
23Annika KangasmäkiEspTa22.2.014,43   1.0
  4,43/1.0 4,37/0.7 X/1.3
24Malla MajasalmiKarkkPo11.11.014,27   0.3
  4,27/0.3 4,19/0.5 4,12/1.2
25Lotta TivinenMikkKV12.1.014,27   1.0
  X/1.5 X/1.0 4,27/1.0
26Lumi LaitinenOulPy11.12.014,21   0.3
  X/0.0 4,21/0.3 4,00/-0.3
27Annika StrandvallNaantLöy18.7.014,18   0.4
  4,17/0.5 4,09/0.4 4,18/0.4
28Vilma SiiriläJyväskKU14.10.014,10   0.8
  X/0.7 X/0.9 4,10/0.8
29Riina HeikkonenLappUM3.8.014,02   1.5
  X/0.5 1,06/0.5 4,02/1.5
30Emma LiikkanenLappUM1.6.014,01   -0.2PB
  X/0.5 3,66/0.4 4,01/-0.2 PB
 
T14 Kolmiloikka/TJ
23.8.
1Jessica KähäräMikkKV1.8.0111,58   0.5kk14PB (14-v. ka 28.)
  11,30/0.2 11,58/0.5 PB 11,17/0.7 11,16/0.4 P/0.0 11,20/0.3
2Laura KoivistoJyväskKU4.2.0111,11   0.7=SB
  10,98/0.5 9,21/1.2 10,65/0.4 11,11/0.7 =SB 10,95/0.3 X/0.5
3Valentina LemettinenSeinäjsU19.2.0110,99   0.5PB (ka 702.)
  10,99/0.5 PB X/0.3 10,18/0.5 10,18/0.6 10,07/1.0 P/0.0
4Janette TanninenMultJy20.5.0110,92   -0.3PB (ka 767.)
  10,54/1.1 10,16/0.7 10,73/1.2 10,92/-0.3 PB X/0.8 10,50/-0.5
5Hanna PeltolaTampPy2.3.0110,63   -0.8
  10,48/0.4 10,59/0.3 10,57/0.9 10,21/0.2 X/0.8 10,63/-0.8
6Inka PuumalainenMikkKV29.3.0110,48   0.3SB
  10,48/0.3 SB 10,43/0.9 X/0.6 X/0.5 9,92/0.1 10,18/0.4
7Selma SaarinenLappVei26.9.0110,42   1.3
  X/0.3 9,39/0.6 10,29/0.9 X/0.2 X/0.8 10,42/1.3
8Lotta TivinenMikkKV12.1.0110,39   0.7PB
  9,94/0.5 SB 9,64/0.7 10,39/0.7 PB 9,55/0.5 X/0.6 10,34/0.6
9Riina HeikkonenLappUM3.8.0110,27   0.4PB
  10,27/0.4 PB 9,61/0.2 10,10/0.8
10Vilma SiiriläJyväskKU14.10.0110,25   0.6
  X/0.4 10,25/0.6 10,11/0.9
11Emilia NissinahoOulPy1.11.0110,19   0.8PB
  9,80/0.7 10,19/0.8 PB 10,17/0.4
12Erika AhvenharjuHämeenlTa11.4.0110,06   0.6
  X/0.3 10,02/0.6 10,06/0.6
13Venla RutanenKuivAu9.8.019,99   0.3
  9,99/0.3 9,81/0.7 9,83/0.5
14Janina LaineEspTa2.7.019,93   0.7
  9,93/0.7 9,58/0.4 X/0.8
15Aliisa KyrönviitaIkaalU3.12.019,90   0.8
  9,90/0.8 9,86/0.1 9,69/1.0
16Riina KettunenLieksU11.3.019,87   0.8
  9,87/0.8 9,83/0.7 9,69/0.6
17Julia PihkanenTampPy3.3.019,82   0.5
  X/0.5 9,60/1.1 9,82/0.5
18Anni SinelampiLahdA4.1.019,80   0.4
  9,77/0.4 9,80/0.4 X/0.9
19Kaisa SiukonenTampPy1.10.019,69   0.6PB
  9,65/0.7 PB X/0.2 9,69/0.6 PB
20Jonna VoutilainenKuopRei7.5.019,50   0.3
  9,50/0.3 9,25/0.1 X/0.1
21Annika KangasmäkiEspTa22.2.019,41   0.2
  9,28/0.9 9,41/0.2 9,30/0.9
22Emma LiikkanenLappUM1.6.019,38   0.9
  9,07/0.6 9,38/0.9 9,28/1.1
23Iida KoivistoTampPy24.4.019,05   0.9
  9,05/0.9 8,98/0.8 9,00/0.5
24Wilma BruunIkaalU6.5.018,86   0.9
  8,53/0.5 8,31/0.9 8,86/0.9
Ella NisulaOulPy16.8.01NM   0.5
  X/0.5 X/0.8 X/1.0
 
T14 Kuula/SP
22.8.
1Linn SundVasaIS15.10.0113,43 kk14PB (15-v. ka 85.) (14-v. ka 31.)
  11,56 11,33 12,37 12,24 13,43 PB 12,83
2Eerika SalomäkiKeskiUYU9.10.0112,55 PB
  11,39 11,77 11,52 11,87 12,55 PB 11,86
3Rebekka SukselainenEspTa2.8.0112,46
  11,70 12,46 11,91 12,27 X 12,16
4Heidi NevalaKoskKai25.1.0112,35
  X 12,12 11,89 11,94 12,35 X
5Felicia MeriheinäLiljIK21.4.0111,88
  11,19 11,72 11,88 11,31 11,53 X
6Sara KillinenLapVi9.4.0111,84
  11,50 11,52 X 11,01 X 11,84
7Roosa NaulaTuUL26.1.0111,84 PB
  11,33 11,84 PB 11,43 X 11,41 X
8Maria VähätupaKalVa27.8.0111,30
  10,69 11,19 11,30 X X 11,11
9Sanni KuparinenJanJa21.11.0111,20 PB
  9,98 10,29 11,20 PB
10Hanna LammassaariLahdA26.6.0110,69
  10,69 X X
11Sofia RantanenHIFK4.3.0110,65
  10,07 9,63 10,65
12Emilia KangasSeinäjsU10.8.0110,63
  X 10,63 10,62
13Saara PorthanSiilPo22.5.0110,63
  10,37 10,63 X
14Jenny VirtaUlvST5.4.0110,60
  10,22 10,60 X
15Riina MantilaLahdA9.7.0110,31 PB
  9,51 9,98 10,31 PB
16Pinja PikkarainenRiihimKi13.9.0110,25
  9,96 10,25 X
17Emma UosukainenEspTa22.2.0110,16 PB
  8,92 10,16 PB 9,66
18Meiju EskelinenMaanMa21.5.0110,13
  9,56 9,66 10,13
19Vera TöppäräUrjU21.5.0110,09
  9,76 10,09 9,79
20Silja AhonenParkU13.2.0110,07
  9,89 10,07 9,48
21Kiira VileniusViialVa15.5.0110,05
  X 9,99 10,05
22Sara JylhänkoskiUlvST24.4.019,81
  9,51 X 9,81
23Emma TöyryläAsikkRai9.7.019,66
  9,65 9,66 X
24Anni IhalainenKuopRei12.5.019,42
  X 9,36 9,42
25Wilma BruunIkaalU6.5.019,21
  8,13 9,21 X
26Elle HaapojaLapVi2.9.019,08
  9,04 9,08 8,73
27Nelma NieminenJanJa13.2.018,96
  7,97 8,96 X
28Iiris MarjanenSeinäjsU8.2.018,94
  8,59 8,37 8,94
29Matilda KoponenViialVa16.2.018,58
  8,54 8,58 X
30Nilla RättyäJanJa19.7.018,55
  8,25 8,55 8,48
 
T14 Kiekko/DT
23.8.
1Linn SundVasaIS15.10.0142,27
  38,76 39,71 42,27 X X X
2Jenna RajalaKeurKi16.1.0138,64 PB
  36,71 PB 38,05 PB 38,64 PB 37,64 X X
3Roosa NaulaTuUL26.1.0137,38
  34,36 33,03 X X 32,21 37,38
4Maria VähätupaKalVa27.8.0137,06
  32,85 37,06 36,30 X X X
5Saara MynttinenJyväskKU14.8.0136,76 PB
  36,76 PB 35,25 X X X X
6Sanni KuparinenJanJa21.11.0136,04
  34,94 34,94 36,04 33,37 X X
7Pinja PikkarainenRiihimKi13.9.0136,02 PB
  35,33 PB X 32,14 X 36,02 PB 31,02
8Julia KivinenKaustPV10.5.0133,78
  X 33,33 29,39 33,69 33,78 X
9Minna KahelinVähänkVie22.10.0132,14 PB
  26,95 32,14 PB X
10Vera TöppäräUrjU21.5.0131,38
  30,88 31,38 30,12
11Emilia IsojärviKeurKi15.7.0130,86
  27,76 30,86 X
12Ulrika NiemeläNokU2.7.0130,55
  X 25,49 30,55
13Emma TöyryläAsikkRai9.7.0130,09 PB
  27,27 PB 26,63 30,09 PB
14Emilia KangasSeinäjsU10.8.0129,81
  28,41 28,20 29,81
15Hanna HirttiöLapLu27.10.0128,54
  26,13 25,05 28,54
16Veera VastamäkiJoensKa29.6.0128,41
  X 28,39 28,41
17Veera SihvonenVirtU17.5.0127,22
  20,77 27,22 X
18Sara JylhänkoskiUlvST24.4.0126,29
  24,44 26,29 25,90
19Nilla RättyäJanJa19.7.0125,96
  23,24 24,94 25,96
20Lumi ZhongVantSa4.7.0125,82
  X 25,82 X
21Sara ÖsterlundHIK3.2.0124,55
  X 24,55 X
22Nelma NieminenJanJa13.2.0124,19
  X 22,01 24,19
23Jessica RäsänenUrjU12.6.0121,53 PB
  20,13 16,86 21,53 PB
24Sinna KankkunenVantSa2.4.0121,13
  21,13 18,00 19,84
25Sofia HolmHIK16.10.0120,98
  20,98 X 15,68
26Maria LehtonenVähänkVie8.8.0119,52 PB
  X 19,52 PB X
Annika JaloPaimU8.5.01NM
  X X X
 
T14 Moukari/HT
22.8.
1Julia KivinenKaustPV10.5.0155,83 kk14PB (14-v. ka 5.)
  55,83 PB X 53,06 X 55,41 X
2Kiia SiponenÄänekU27.4.0154,91 PB (17-v. ka 36.) (15-v. ka 24.) (14-v. ka 9.)
  52,52 X 52,49 50,06 52,95 54,91 PB
3Emma UosukainenEspTa22.2.0147,34 PB (14-v. ka 46.)
  46,57 PB 47,34 PB 46,62 X X 44,27
4Veera SihvonenVirtU17.5.0146,69 PB (17-v. ka 136.) (14-v. ka 51.)
  39,49 38,13 44,56 PB 40,50 46,69 PB 41,30
5Heidi NevalaKoskKai25.1.0145,42
  44,60 X 45,42 44,53 43,70 X
6Saara MynttinenJyväskKU14.8.0145,42 PB (14-v. ka 62.)
  X 44,54 PB X 45,42 PB 39,19 44,33
7Anni SinelampiLahdA4.1.0143,99 PB
  41,95 36,26 43,99 PB 43,88 40,73 X
8Anniina WitkaSomE19.2.0143,73
  43,73 X X X X X
9Sara KillinenLapVi9.4.0142,83
  38,19 42,83 X
10Felicia MeriheinäLiljIK21.4.0141,16
  X 41,16 38,75
11Jenna HarjuTöysVe31.1.0140,77
  X X 40,77
12Saara PorthanSiilPo22.5.0139,94
  X 39,94 X
13Anna-Stiina HeikkinenOutokPa24.10.0138,79
  38,33 X 38,79
14Roosa LehtinenTurWei2.4.0138,13 PB
  30,71 31,66 38,13 PB
15Sofia PöyryLaihLu10.3.0137,62
  X 33,66 37,62
16Julia LukkalaLaitJy10.1.0135,33
  X X 35,33
17Julia PihkanenTampPy3.3.0133,68
  X 33,68 33,05
18Kaisa PousiTampPy26.1.0132,79
  32,79 X
19Anniina LeskeläKuusEV12.12.0131,95
  31,95 31,07 31,06
20Merituuli SaarelaEspTa15.4.0130,30
  X 30,30 X
21Amanda HeinoTampPy11.8.0129,87
  X X 29,87
22Vilma PaavolaKaustPV28.2.0129,62
  X 29,62 X
23Salla LamminmäkiKangU5.6.0127,87
  27,87 25,43 25,82
24Katri KekkiKangU6.8.0127,83 PB
  26,94 26,72 27,83 PB
25Sinna KankkunenVantSa2.4.0127,51
  27,51 25,67 X
26Helmi HalonenKuusEV5.2.0124,56
  22,63 24,56 23,72
Elina LappalainenVähänkVie9.9.01NM
  X X X
Lumi ZhongVantSa4.7.01NM
  X X X
 
T14 Keihäs/JT
21.8.
1Jenna HarjuTöysVe31.1.0146,03 kk14SB
  40,35 40,61 36,38 37,74 46,03 SB X
2Julia ValtanenRaumU6.5.0145,10 PB (14-v. ka 60.)
  38,95 41,43 X 43,71 PB 45,10 PB X
3Minna HollantiGamlakIF6.2.0144,50
  43,58 43,28 42,06 41,30 44,50 43,23
4Venla PeltolaLappUM14.3.0142,97
  37,71 41,95 42,97 39,62 X 40,59
5Meiju EskelinenMaanMa21.5.0141,09 PB
  X 41,09 PB 37,05 X X X
6Aliisa KyrönviitaIkaalU3.12.0140,08 PB
  32,68 32,86 36,63 38,10 39,05 PB 40,08 PB
7Minttu KoskiahoKarijTa5.11.0138,59 PB
  36,63 32,25 38,59 PB 38,56 37,20 34,81
8Annika JaloPaimU8.5.0136,15 PB
  X 32,13 36,15 PB X 31,22 X
9Saara AhonenKeurKi26.5.0135,79
  X 32,21 35,79
10Suvi-Maria SirolaNaantLöy15.3.0135,06
  X 33,25 35,06
11Nelli TalvitieHyvsU27.5.0134,37
  34,37 22,74 31,55
12Hanna HirttiöLapLu27.10.0133,65
  32,58 29,97 33,65
13Silja AhonenParkU13.2.0133,55 PB
  30,48 X 33,55 PB
14Jasmin JuujärviLempKiYU25.1.0133,01
  24,06 33,01 32,49
15Lumi KärkkäinenJoensKa24.11.0132,25
  31,76 30,91 32,25
16Matilda LaurilaSomernVei29.6.0132,06
  31,20 29,76 32,06
17Milla RasinkangasHyvsU9.3.0131,74
  29,72 31,74 31,00
18Veera VastamäkiJoensKa29.6.0130,50 SB
  30,50 SB 29,69 27,30
19Pilke KössiPaimU27.11.0128,38 PB
  27,26 PB 28,38 PB 27,05
20Veera NousiainenKeurKi5.2.0127,03
  26,28 27,03 25,55
 
T14 3000 m kävely/Walk
21.8.
1Sara NiittyviitaLahdA8.5.0116.05,0h
2Venla-Nora NirkkonenTurWei19.1.0117.35,4h
3Roosa LehtinenTurWei2.4.0117.57,4h
4Ella VähähyyppäKälvTa16.6.0118.35,7h
5Katri KatajamäkiSaarijPu20.1.0120.09,6h
 
T14 Korkeus joukkuekilpailu
23.8.
1HyvsU3 PB
2EspTa3 SB
3MikkKV3 PB
4SeinäjsU3 PB
5JyväskKU3 SB
6KaipVi3 PB
7PyhäsU3 SB
8KangU3 PB
 
T14 Seiväs joukkuekilpailu
21.8.
1LappUM6 PB
2PorinYU6 PB
3EspTa6 SB
4UlvST5 SB
5JyväskKU5 SB
6KangU4 PB
 
T14 Pituus joukkuekilpailu
22.8.
1VaasVa10 PB
2KuopRei9 SB
3EspTa9 SB
4NaantLöy9 =PB
5OulPy9 SB
6KempKi9 PB
7JyväskKU9
8MikkKV9 SB
9KarkkPo9 PB
10LappUM8 SB
 
T14 3-loikka joukkuekilpailu
23.8.
1MikkKV22 PB
2JyväskKU21
3TampPy20 SB
4LappUM20 SB
5EspTa19 SB
6IkaalU19 PB
7TampPy19
 
T14 Kuula joukkuekilpailu
22.8.
1EspTa23 PB
2LahdA21 SB
3LapVi21 SB
4UlvST20 PB
5JanJa20 PB
6SeinäjsU20 PB
7ViialVa19 PB
 
T14 Kiekko joukkuekilpailu
23.8.
1KeurKi70 PB
2JanJa62 PB
3UrjU53 PB
4VähänkVie52 PB
5VantSa47 PB
6HIK46 PB
 
T14 Moukari joukkuekilpailu
22.8.
1KaustPV85 SB
2EspTa78 SB
3TampPy66 PB
4KangU56 PB
5KuusEV56 SB
 
T14 Keihäs joukkuekilpailu
21.8.
1HyvsU66 SB
2PaimU65 PB
3KeurKi63 PB
4JoensKa63 PB
 
T14 3000 m kävely joukkuekilpailu
21.8.
1TurWei35.32,78 PB